Bábätko odmieta dojčenie

OTÁZKA TÝŽDŇA Mám štvormesačného syna. Stále plne dojčím, ale počas posledného týždňa, keď ho priložím k prsníku, prisaje sa, no po chvíľke sa odtrháva, máva ručičkami, rozčuľuje sa… Myslela som si, že mám málo mlieka, ale keď si po dojčení stlačím bradavky, mlieko z nich tečie.

Babyweb odpovedá:

Zdá sa, že váš synček bojkotuje dojčenie, pretože niečo nie je tak, ako bol zvyknutý. Nepíšete, či sa odtrháva iba od jedného prsníka, alebo sa rozčuľuje, keď ho priložíte ku ktorémukoľvek z nich. Je možné, že mlieko z prsníka málo tečie (hoci ho máte dostatok), môžete ho skúsiť pred dojčením nahriať, urobiť ľahkú masáž dvorca a dať si teplý nápoj, najlepšie čaj podporujúci dojčenie.

Dôležité je mať syna stále pri sebe a keď sa rozplače, najprv ho upokojiť a potom mu prsník ponúknuť znova. Myslite aj na to, že dieťa by pri dojčení nemalo byť rušené hlukom, pokojná a pohodová atmosféra tu má svoje nezastupiteľné miesto. V strese by ste sa nemali cítiť ani vy, pretože to by mohlo mať za následok zablokovanie vypudzovacieho reflexu.

Opísaný stav môže byť spojený aj s črevnými kolikami (bolesťami bruška) alebo so začínajúcim rastom zúbkov. Poradiť sa môžete najlepšie s pediatrom, vyskúšať probiotické kvapky (na boľavé bruško), prípadne gél na rastúce zúbky (ak by šlo o rast zubov). Ak budú problémy s dojčením pretrvávať, neváhajte kontaktovať laktačnú poradkyňu, určite vám pomôže.

Kontakt nájdete na laktačné poradkyňa na Slovensku nájdetu tu – mamila.sk

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist