Zuzana po pôrode: Život je krásny

TEHUĽKA LIVE! ZUZANA Dnes mi bola doručená úplne fantastická hi-tech autosedačka. Jediná jej chyba spočívala v tom, že v cene nebol i kuriér 🙂 – ale nie, teraz žartujem, i keď musím povedať, že kuriér mi urobil neskutočne dobrú náladu hneď zrána.

Foto z ateliéru Ina Foto, www.inafoto.sk


Totiž som sa chvíľu necítila ako štvornásobná matka, ale ako mladá pekná baba. Chalan so mnou totiž úplne okato flirtoval… (musím však „sebakriticky“ uznať, že vyzerám v tieto dni fakt dobre, nielenže som po pôrode zhodila všetko, ale ešte i o čosi viac, mám perfektnú pleť, prsia o dve čísla väčšie a vlasy nejaké lesklejšie. Skrátka som kočka – teda až na to brušisko, ktoré sa mi však darí celkom dobre maskovať voľnými hippies tunikami. :-)).

No ale späť k autosedačke. Je fakt parádna. Krásna farba, maximálne využiteľná, super praktická, jedna z najlepších a najbezpečnejších značiek na trhu a čo je na nej najlepšie – úplne zadarmo. Teda, moja odmena od Babywebu za písanie článkov, ktorými vás „obšťastňujem“ už pár mesiacov…

Týmto chcem opäť vyjadriť svoju vďaku celému tímu Babywebu, za ich asistenciu, povzbudenia a za príjemnú spoluprácu, no a vlastne i za starostlivosť o mňa i mojich malých. Okrem autosedačky som totiž dostala ešte i oleje, ktorými som si celé tehotenstvo premasťovala kožu, aby škoda spáchaná na nej bola čo najmenšia, a tiež vitamíny, ktoré užívam ešte doteraz.

Takže ešte raz – ďakujem a zároveň vyzývam čitateľky Babywebu, ktoré sú ešte iba v začiatkoch tehotenstva (menej ako 10 týždňov): Zapojte sa i vy do tohto fantastického projektu! Napíšte na adresu Babywebu (redakcia@babyweb.sk) niečo o sebe, pripojte úvodný článok a ktovie, o pár týždňov ma možno vystriedate práve vy a o niekoľko mesiacov sa budete tešiť nielen z nového bábätka, ale i zo super autosedačky tak, ako ja dnes.

Neviem, či sa mám vo svojom rozprávaní ešte narýchlo vrátiť do pôrodnice; po tej príšernej skúsenosti so samotným pôrodom a najmä s katastrofálnym prístupom personálu – teda väčšiny doktorov a sestier na jiske, ostatné sestry boli veľmi milé a príjemné – bol už päťdňový pobyt na oddelení šestonedelia úplná malina. Teda až na stravu – prvý deň po sekcii som mala diétu tekutú, druhý kašovitú a tretí som sa potom od šťastia tak „prežrala“, až som vracala. 🙂

Spočiatku sa mi veľmi ťažko vstávalo, no už na tretí deň som fungovala ako motoricky, tak i psychicky naplno a tiež som bola schopná (a najmä som veľmi, veľmi chcela) mať chalanov pri sebe po celý čas v izbe – prvú noc po príchode z jisky mi totiž ešte pomáhali milé sestričky z novorodeneckého.

Na Babywebe tiež nájdete:

Starostlivosť na oddelení bola úplne super – bolo cítiť, že som si zaplatila nadštandard, izby boli zrazu o desať tried vyššie ako o poschodie nižšie (tam, kde som ležala na rizikovom, je zároveň i oddelenie neplateného šestonedelia), dokonca i stravu nosili do izby. O poschodie nižšie sa totiž matky po cisárskom plazili po chodbe, aby si zjedli tie tekuté brečky, prípadne sa na to od samej bolesti vykašľali úplne. Na čo sa však vykašľať nemohli, bola potreba močiť, tú si museli uskutočňovať na druhom konci chodby…

Pôvodne som si ani ja nadštandard zaplatiť nechcela. Prvé dva razy som ho mala a bola som veľmi spokojná, no ako som ležala na rizikovom, hovorila som si: „Veď to nie je až taká katastrofa, však ja to zvládnem, sestričky sú tu milé a tá ,prechádzka´ na záchod a stravu ma aspoň rozhýbe!“ No ako som sa na jiske skúšala čo i len posadiť a zakaždým som skoro odpadla – tlak mi rapídne klesol a tie necitlivé jiskové vyhoreté sestričky sa na mňa pozerali, akoby som bola hrozná cintľavka a všetko si vymýšľala – som sa rozhodla, že tých 20 eur denne za záchod v izbe predsa len obetujem.

Domov sme šli po piatich dňoch, žltačku sme našťastie neschytali.

No a vo štvrtok to bol už mesiac, čo nám chalani robia radosť. Ubehlo to ozaj neskutočne rýchlo, chlapci sú perfektní, papajú a spinkajú a kakajú a cikajú. A tak dookola. Plačú minimálne, priberajú nádherne – ako moja doktorka poznamenala –, akoby sa mi v prsiach maslo mútilo. 🙂 Máme zatiaľ pohodu, k čomu prispelo i to, že prvý týždeň so mnou bol doma muž, druhý mamina, potom chvíľu ocino a potom prišla švagriná.
Takže si zatiaľ nažívame super, chodíme na prechádzky, vychutnávame si nádherné teplé počasie a sme radi, že sa máme. 🙂

Prajem vám krásny týždeň, užívajte si toto pekné počastie a naplno čerpajte zo slniečka vitamín D. A ak chcete nastúpiť na moje miesto, píšte na www.babyweb.sk a už onedlho sa o svoje radosti a trápenia môžete naopak podeliť Vy so mnou. 🙂

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist