Zuzana v 20. tt: „Posedenie“ pod vianočným stromčekom

TEHUĽKA LIVE! ZUZANA Včera boli moje baby „neuveriteľne“ poslušné. Muž s otcom odišli už okolo piatej „nasať“ atmosféru vianočnej Bratislavy a ja som vytešeným babám pre svoje uľahčenie pustila telku:
Ich už dlhší čas obľúbenú, a k tomuto obdobiu celkom ladiacu rozprávku – Ľadové kráľovstvo.

Pri telke sme sa aj najedli, zbaštili ich obľúbenú arabskú pitu (toto jedlo milujem, lebo mi nádherne zjedia šalát, aj keď v inej forme ho nemusia. Zo začiatku som ho „napchávala“ do vnútra, teraz im urobím plný tanier šalátu a rôznej zeleniny, polejem gréckym jogurtom a pridám trochu kuracieho mäska a k tomu dám jednu pitu ako prílohu. No a oni sú celé vo vytržení a šalát jedia ako zajačiky :-).

„Tak, dobre baby a teraz šup šup umývať zuby a spať!“ – zavelila som po konci večere i rozprávky a začala som spratávať riady zo stola. Potom si sadnem do kúpeľne na vaňu a čakám. A čakám. A čakám.

„Baby! Ale kde ste už! Už aj si poďte umývať tie zuby!“
„Uááááááááááááááááá, mamááááááááá, pomoooooooooooooc!“

Letím teda do obývačky ako s „nasolenou riťou“ a tam staršie dieťa rozpleštené pod vianočným stromčekom, stromček zvalený na ňom a na vrchu na tom všetkom tróni mladšia ratolesť s prekríženými rukami a nenápadným úsmevom.

Snažím sa udržať vážnu tvár, no akosi sa mi to nedarí, až do momentu, kým sa k tomu všetkému nepridá i hojná záplava vody zo stojana. To už naprávam stromček a lovím premočené deti spopod neho ako poničené darčeky. Nahodím prísny tón, a tak Malá krásne vešia naspäť ozdôbky, kým Veľká bez rečí berie handru na dlážku a dá sa do sušenia. Potom vytiahne vysávač a všetko krásne poupratuje.

A potom si obe krásne ukážkovo umyjú zuby, povedia „mama ľúbim ťa“, zaľahnú a už ani neceknú. Skrátka, ukážkové večerné správanie (čo sa u nás príliš často nevidí, tie keď ich uložíme, ešte dve hodiny vyhukujú a chodia piť a na záchod a potrebujú smrkať a zakryť a ešte neviem čo:).

Tuším nahovorím muža aby ten stromček namontoval takým spôsobom, aby na ne „padal“ častejšie:)…


Zuzana je v 20. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

20_tyzden_tehotenstva.jpg

Viac o téme: detidieťajedlo

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist