Zuzana v 18. tt: Hans a Christoph

TEHUĽKA LIVE! ZUZANA Už kopú!!!! Už viac ako týždeň ich cítim! A nie je to ako pri prvých dvoch – nejaké nejasné šteklenie alebo motýlie krídelká v bruchu… Tentoraz sú to hneď od začiatku seriózne kopance.

A ešte jedna novinka – z baby je nakoniec chalan. Takže budeme mať dve veľké sestry a dvoch malých bratov. 🙂 Teším sa! Síce som si od začiatku myslela, a aj to tak vyzeralo, že to bude párik, som vlastne rada, že sa ukázalo že to budú dvaja chlapci! Moje baby sú teraz vo veku, keď sa z nich ozaj stali najlepšie kamošky, aj sa rozprávajú, aj bláznia, aj hrajú, aj mlátia, no vidno, ako sa milujú a že by jedna na druhú nedali dopustiť! Tak dúfam že i chalani budú taká skvelá dvojica! Verím tomu, veď napokon to sú dvojčiatka.

Bolo to všetko celkom akčné. Pri minulom skene mi pani doktorka totiž skoro naisto potvrdila moju domnienku, že ide o „staršie“ dievčatko a „mladšieho“ chlapčeka.

No teraz som bola na morfologickom ultrazvuku. A tam boli gynekologičky až dve. Tú druhú som nepoznala, moja pani doktorka ju oboznámila s mojou „diagnózou“ (gemini bichoriales, alebo geminky, ako ich milo nazýva ona) a tiež jej povedala, že to vyzerá na chlapčeka a dievčatko. No a tej prvej sa to „dievčatko“ od začiatku nejako nepozdávalo. Lenže malúch mal v jednom kuse nožičky decentne pri sebe alebo bol otočený ritkou. No a nakoniec (neviem či tam niečo uvideli, alebo respektíve nevideli nič) sa zhodli na tom, že to ozaj budú baba a chalan.

Stále sa im to však nejako nechcelo zdať, nepáčilo sa im, že sa bábäťko neotočilo a „plne neodhalilo“. A tak mu nedali pokoj a stále ho jemne štuchali a prístrojom sa zas a znova vracali k tomuto „nejasnému plodíku“. Skrátka som tam ležala aspoň polhodinu, až nakoniec obe unisono vykríkli: „Je to chalan! Teraz sa nám otočil! Je to určite chalan!“

Na Babywebe tiež nájdete:

A keďže bola so mnou i moja staršia dcérka, hneď sa jej i pýtali, či už máme vymyslené mená. Ja som odpovedala niečo akože vtipné typu Bob a Bobek alebo Pat a Mat, no moja malá nelenila a hneď vytiahla mená z obľúbenej rozprávky Ľadové kráľovstvo a pohotovo oboznámila prekvapené odborníčky o tom, že naši malí budú Hans a Christoph (ešte šťastie, že jej ako prví nenapadli Sven a Olaf :-).

Doma bola radosť. Mladšia to zobrala rezervovane, ona ešte nevie, čo ju čaká, a obávam sa, že sa jej to príliš pozdávať nebude. No svokra mi skoro prostredníctvom telefónu spôsobila hluchotu a nielenže som počula, ako ju táto novinka nadchla, no skoro som i videla, ako od radosti skáče odzemok. : -) Jediný, koho to neprekvapilo, bol môj otec, ktorý to od začiatku tvrdil a vedel.

No a odo dňa tohto zistenia obe moje bambuľlky vymýšľajú ďalšie a ďalšie mená svojim bračekom. Padlo už napríklad Eugen (Na Vlásku) a John Smith (Pocahontas) alebo Tom a Jerry. Už len čakám, kedy navrhnú Aladina a Alibabu. 😀


Zuzana je v 18. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?


 

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist