Zuzana v 25. tt: Radosti, strasti a útrapy budúcej „mnohomamičky“

TEHUĽKA LIVE! ZUZANA Hop! A som v treťom trimestri! Absolútne zanedbateľný krôčik pre ľudstvo, no veľký skok pre Zuzanu.

Foto z ateliéru Ina Foto, www.inafoto.sk


Už sa celkom teším. Čím viac „kopcujú“, tým viac ich vnímam (a taktiež čím viac sa predkloním! Mám už totiž brušisko ako bager – pomaly ako v predchádzajúcich tehotenstvách v deviatom mesiaci. Mám dojem, že tam už asi príliš veľa miesta nemôže byť, lebo keď sa napijem či trochu viac najem – a to sa snažím „neprežierať“, cítim sa, ako by som sa strašne prepchala. Ozaj si neviem predstaviť, ako sa mi tam má ešte zmestiť ďalších asi tak 5 kíl čistej váhy…

Keď si to tak počítam, v prvom tehotenstve som celkovo pribrala 9 kíl. A po pôrode mi neostal ani gram navyše. V druhom som pribrala 14. A pribudli mi tak 2 kilá, ktorých som sa neúspešne snažila predchádzajúce tri roky zbaviť. Keď to spriemerujem a spočítam a podrobím ďalším nešpecifikovaným matematickým úkonom, mala by som nabrať až okolo 20 kíl! To hádam nie! Doteraz som pribrala asi 7, a aj to už sa cítim ako taký slonisko! Neviem si predstaviť, že by som mala nabrať ešte trojnásobok. V matike som však bola vždy zlá, tak dúfam, že sa v počtoch mýlim i tentoraz… Viete, koľko môžeme v tehotenstve pribrať?

Momentálne prežívam pomerne pekné obdobie. Cítim sa príjemne, som veľmi rada, že som skoncovala s prácou, ktorá ma absolútne ničila a vyčerpávala, a že sa môžem venovať domácnosti (ktorá ma ničí a vyčerpáva o čosi menej) a svojim ratolestiam (ktorých level „mňavyčerpávania“ je vždy iný. Niekedy ma cucajú ako malé pijavičky, niekedy ma, naopak, nabíjajú neuveriteľnou energiou, no v každom prípade ma napĺňajú veľkou láskou. Minimálne teda nadránom, keď spia a sú také nevinné. A tiché…).

S týmito celkovo pozitívnymi pocitmi však neustále pretrvávajú, respektíve sa zväčšujú moje obavy o našu budúcnosť. Veta, ktorú totiž počujem asi najčastejšie je: Aha! Takže keďže sú to dvojičky, bude to samozrejme viac.

Napríklad už len gynekologické vyšetrenia: Morfologický sken: „Bude Vás to stáť 30 eur. Aha, vlastne vy máte dvojičky! Tak potom 50!“ To isté, čo sa týka ultrazvukového skríningu a iných podobných vyšetrení.

Máte dvojičky? Zaplatíte automaticky skoro dvojnásobok.

Máte dvojičky? Štát vám platí len na 1,1 dieťa. Neviem, prečo je to tak, čo je to za logiku. Mám azda chalanom rozdeliť jednu porciu Sunaru? Alebo jednému dať už druhým použitú plienku? Alebo ich posadiť na seba na tú istú stoličku, autosedačku, napratať ich do jedného kočíka a dávať im jesť jednu porciu jedla? Obliekať jednému vršky a druhému spodky? (Musím uznať, že to posledné by vyzeralo prinajmenšom vtipne, no z toho ostatku sa príliš nesmejem.)

Na Babywebe tiež nájdete:

Vážne s mužom uvažujeme, že sa pre túto „nie príliš priaznivú slovenskú ekonomickú situáciu“ presťahujeme do zahraničia, kde je situácia neporovnateľne prijateľnejšia a priateľskejšie naklonená viacpočetným rodinám. Musíme totiž nielen riešiť všetko po dvakrát (respektíve v budúcnosti po štyrikrát), no, samozrejme, musíme poriešiť i kúpu väčšieho bytu, respektíve domu. A tiež auto. Šesť ľudí sa len tak niekam nenatrepe. 🙂

OMG! My budeme šiesti! Viete si to predstaviť? Ako vôbec budeme chodiť k niekomu na návštevy? Chudáci ľudia, však nás hádam ani nikto nebude k sebe pozývať! Teda okrem našich rodín, ktoré si to „povinne“ budú musieť odtrpieť. Lebo sa to prinajmenšom „patrí“. I dve deti narobia vresku a bordelu, čo to ešte štyri?

A koľko bude stáť taká dovolenka? A vôbec, už len jedlo… A potom v budúcnosti školy, veď už teraz sme zhrození zo zistenia, koľko peňazí si vyžaduje iba prvý ročník. Aspoň teda keď chcete dieťa podporiť, rozvinúť, zaplatiť mu nejaké krúžky, v rámci kolektivizácie i nejaké tábory či školy v prírode. Teraz ide malá na korčuľovanie – 40 eur, pred letom do školy v prírode – 180. Každý mesiac jedlo 30, keramický krúžok, športový… Katastrofa! A to je môj muž platený na slovenské pomery pomerne slušne. Ako to zvládajú iné rodiny? A tak neustále dumám: Ako ďalej?


Zuzana je v 25. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

25_tyzden_tehotenstva.jpg

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist