Zuzana v 26. tt: Zápisky z postele

TEHUĽKA LIVE! ZUZANA Práve mi bolo povedané, že siedmy mesiac ešte nie je tretí trimester. 🙂 Tak sa teda ospravedlňujem za „neúmyselné zavádzanie“ v predchádzajúcom článku. Ešte si budem musieť pár týždňov počkať a potom vám možno opäť radostne zvestujem, že „Už je to tu!“ (Dúfajme, že len ten tretí trimester, inak by som veľmi nerada riešila niečo predčasne.)

Foto z ateliéru Ina Foto, www.inafoto.sk


No v každom prípade, cítim sa, ako by som bola už minimálne vo štvrtom trimestri. Všetko ma ťaží, tlačí, škriabe. Keď si oblečiem obtiahnutejšie oblečenie, strašne ma svrbí brucho, i keď si ho natieram dňom i nocou. Občas pocítim, ako sa niečo „natrhne“, asi praskne nejaká tá žilka a vznikne nejaká tá stria, no mám také brušisko, že si to ani nevidím. Pred troma dňami som sa úmorne snažila ostrihať si nechty na nohách. To bola komédia, myslím že by ste sa všetci dobre pobavili, no určite si to viete i celkom živo predstaviť. 🙂

Už dva dni som v noci vôbec nespala. Teda zaspala som konečne o štvrtej a vďaka svojmu úžasnému mužovi som vyspávala do desiatej či jedenástej a on nielenže z domu pracoval, no ešte sa i zvládol postarať o naše dve malé choré ratolesti.

Áno, všetky tri baby sme choré. Jedine muž to našťastie neschytal a verím, že to na neho ani nepríde, lebo neviem, čo by sme si bez neho počali.

Školáčka ochorela v piatok, škôlkarka to dostala v sobotu a ja ležím od nedele. Našťastie sa mi zatiaľ podarilo všetko zvládnuť len s čajmi, potením a babskými receptami. Naparujeme sa, jeme kopy vitamínov a k tomu nejaké homeopatiká. Zatiaľ sa zdá, že sa to nezhoršuje, i keď sa to ani rapídne nezlepšuje a keď mne začnú zaliehať uši, je to zlé znamenie. No do budúceho týždňa to azda všetko úspešne zvládneme.

Idem si ľahnúť a budem písať na pokračovanie. Som totiž pri počítači prvýkrát takmer po týždni a už len desaťminútové sedenie ma natoľko vyčerpáva, že si musím ísť oddýchnuť.

Čítajte tiež:

Tak! A máme ďalšieho maróda! Ja už som sa z toho ako-tak vyhrabala, no a včera z ničoho nič to prišlo i na môjho muža. Zaľahol, a leží doteraz. Nosím mu čajíčky, ovocíčko, liečiky a vyváram, skrátka vynahrádzam mu ten posledný týždeň.

Ešte šťastie, že baby sú z toho už tiež ako-tak vonku. Neviem, ako nás zvládal obskakovať všetky tri – mám skrátka úžasného muža! Teda aspoň väčšinou. 🙂

No a mám i fantastických rodičov. Tí keď počuli, že už zas máme o maróda navyše, zobrali nám staršiu dcéru, aby nám to trochu uľahčili. Tá sa veľmi tešila, lebo u starých rodičov je to predsa len o inom – aj keď bývajú iba o dve ulice ďalej. No u nich nie je nikdy nuda: Vymýšľajú rôznorodý program, jedálny lístok podľa chutí malej výmyselníčky, pekné výlety… Skrátka super! Aj ja by som sa niekedy najradšej vrátila do „tepla rodičovského hniezda“ a užívala si ten „full service“. 🙂

Túto stredu som mala absolvovať glukózový test, no keďže by ma tam niekto musel dopraviť aj s posteľou, preložila som si to na nasledujúci pondelok. Tak som zvedavá. Nie až tak na to pitie sladkej vody – to už mám absolvované a prežila som, no skôr sa neviem dočkať pohľadu na to, ako malí rastú. Som najmä veľmi rada, že mi to sestrička tentoraz dala už na siedmu. Prvýkrát som tam mala totiž ísť až na pol desiatu. Neviem si predstaviť, ako by som vydržala celé doobedie nejesť a nepiť. Takto už o tej pol desiatej budem sedieť doma a popíjať čajíček. Teda aspoň dúfam.

A to je na dnes asi všetko. Ospravedlňujem sa, že je tento článok taký „bez ladu a skladu“, no ozaj som unavená a vyčerpaná. Prvú polovicu minulého týždňa som prespala a druhú polovicu som trpela nespavosťou. Včera som sa po troch dňoch konečne poriadne vyspala, tak verím, že to tak bude pokračovať.

Prajem vám všetkým dobrý spánok a krásne sny. 🙂


Zuzana je v 26. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

25_tyzden_tehotenstva.jpg

Viac o téme: mužspánok

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist