Zuzana v 31. tt: Cestovatelia časom

TEHUĽKA LIVE! ZUZANA Môj brácho má super zaujímavý džob: Je niečo medzi modelom, obchodným zástupcom a chodiacou reklamou. Má rolu cestovateľa v čase, muža z konca devätnásteho, resp. začiatku dvadsiateho storočia.

Foto z ateliéru Ina Foto, www.inafoto.sk


Jazdí z miesta na miesto dobovým autíčkom, je odetý v dobovom obleku (vyzerá ako taký slovenský Sherlock Holmes, no má k tomu ešte extra bajúzy :- )) a objavuje zaujímavé reštaurácie, krčmičky a puby, skrátka miesta s charakterom alebo niečim špecifickým a spisuje ich do akéhosi historického bedekra. A spisuje to nielen kreatívnym, ale i „historickým spôsobom“ – teda príliš nedbá na súčasnú slovenčinu, no svoju miestami chabú gramatiku ospravedlňuje vtedajšími „štúrovskobernolákovskými spormi“:)…

Propaguje síce „tehuľkám neprístupný produkt“ (teda tvrdý chlast : -)), no i napriek tomu Vám o tom napíšem, keďže som sa minulý týždeň vybrala s ním. Samozrejme iba observovať, nie testovať. : -)

Spočiatku som sa trochu obávala o svoj dokatovaný chrbát. Predsa len, niekoľko hodín v aute do trenčianskeho kraja, kde sa nachádza jeho minulotýždňová vyhliadnutá destinácia, potom jazda v historickom (teda mierne rozheganom) autíčku a opäť cesta späť domov, to dá žene na sklonku ôsmeho mesiaca pravdepodobne celkom zabrať… No na moje prekvapenie a potešenie to bolo úplne bez problémov, chrbát mi „neodchádzal“ o nič viac ako v iné dni (takže úplne katastrofálne : -)) a zažili sme spolu veľmi príjemný bratersko-sesterský deň.

No a keďže si brat naložil do auta ťarchavú sestru, ktorá už má doma dve ratolesti, i miesto našej návštevy prispôsobil tejto skutočnosti. Zobral ma do ním dopredu vyhliadnutej, krásnej slovenskej dreveničky, ktorá je nie len originálna, no najmä babyfriendly.

Neviem ako Vy, no my s mužom máme dosť problémy, keď chceme zájsť na miesto, kde sa nielen dobre najeme, no deti tam nemusia sedieť celý čas na riťkách a my ich teda nemusíme celý čas napomínať aby nevyskakovali a správali sa „slušne“.

Snažíme sa nachádzať babyfriendly miesta, kde je príjemne nám všetkým. Kde je síce i skvelá kuchyňa, no deti sa tam zároveň môžu dosýtosti vyblbnúť a vyblázniť, pohrať sa a zabaviť, kým sa rodičia, prípadne kamaráti, porozprávajú.

Mojou obľúbenou reštikou je práve z tohoto dôvodu Jarovský dvor alebo v teplejšom období stupavská biofarma Príroda. No ak sa niekedy budeme s deckami prepravovať cez trenčiansky kraj (až sa nám teda podarí kúpiť si nejaký ten kamión :-)), určite opäť zavítam do reštaurácie Rybník Machnáč.

Privítal nás krásny pohľad na veľa zelene, malý rybníček, veľké vonkajšie ihrisko a veľmi sympatický majiteľ. Aj napriek tomu, že mal ešte zatvorené (bolo mimo sezóny), ochotne nás zaviedol do príjemnej, drevom a kozubom, prevoňanej miestnosti, kde počas sezóny servírujú ryby a víno. Sú ozaj unikátni, ryby sú ich hlavnou ponukou, no vy si ich nielenže môžete vychutnať, no i uloviť. Ak nemáte vlastnú udicu, nejakú vám zapožičajú a vy sa môžete týmto spôsobom vyšantiť so svojimi ratolesťami, rybku si potom odniesť domov a upiecť si ju na večeru.

V lete majiteľ plánuje okrem už vybudovaného príjemného vonkajšieho detského ihriska a dospeláckeho posedenia pridať k svojmu „inventáru“ i zopár ovečiek a kozičiek, možno i koníka aby sa mohli deti povoziť, skrátka vytvoriť dokonalý raj pre deti a ich rodičov, akúsi malú farmičku.

Na Babywebe tiež nájdete:

A tak už len nahováram muža, aby sme čo najskôr kúpili to auto, aby sme sa tam vybrali všetci spoločne…

Deň s bratom bol teda viac než fajn. Potom, ako zapísal i toto malebné miesto do juniperovského bedekra, odfotil sa s majiteľom a jeho neterou, odovzdal reklamné predmety a letáky, išli sme sa spolu najesť a strávili opäť príjemnú, i keď už trochu únavnejšiu cestu späť do Bratislavy.

No a tento týždeň by som s ním rada šla opäť. Robi si zo mňa síce žarty, že mu porodím v historickom autíčku. Bola by to však celkom dobrá reklama, nemyslíte? : -)

No a môj kreatívny brat už i na základe tejto „predplánovanej“ imaginárnej udalosti hneď i promptne vymyslel mená mojim budúcim potomkom – takže máme konečne po probléme – moji chalani sa budú volať Juniperus a Koniferum. A asi si ich dám tiež patentovať. : -)


Zuzana je v 31. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

25_tyzden_tehotenstva.jpg

Viac o téme: detimenápre deti

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist