Zuzana v 29. tt: Magické rána

TEHUĽKA LIVE! ZUZANA Fu! Tak dnes ráno som sa teda poriadne zapotila! Bolo to ozaj celkom akčné. Opäť zvoní ten otravný budík! A dnes ešte k tomu o celých šesť minút skôr ako zvyčajne: Dievčatá totiž nestíhali doraňajkovať a potom boli z toho zbytočné nervy a stresy a naháňačky, tak to skúšam trochu v predstihu. Vyrátala som si, že štyri minúty navyše by mali byť akurát, no dávam nám ešte dáku tú časovú rezervu – pre istotu. 🙂

Foto z ateliéru Ina Foto, www.inafoto.sk


Potrasiem polomŕtveho muža, nech i on pridá ruku k dielu, a idem na svoje malé ratolesti. A ony sú také krásne! Poznáte to: Keď dieťa spinká, mení sa na anjelika, vyzerá tak nebesky a nevinne! Padne mi až zaťažko budiť ich, keď sú také nádherné a pokojné.

No nič sa nedá robiť, škola volá, a tak vyliezam na poschodovú posteľ, a láskyplne hladkám svoju staršiu ratolesť. Tá totiž musí vstávať prvá, keďže školu máme od domu trochu vzdialenejšiu: „Vstávaj, môj milovaný Bezzubáčik!“ – šepkám jej s úsmevom do malého uška a pozerám sa na jej prekrásnu zobúdzajúcu sa tváričku. A vtom mi to príde – bezzubáčik, čerstvo vytrhnutý zub pod vankúšom, Zúbková víla a peniažtek, ktorý som včera akosi zabudla strčiť pod vankúš.

V okamihu som dole z postele a bleskurýchle letím do obývačky, kde mám odložené mince na tento účel (pred týždňom vypadla prvá horná jednotka, tak som si už dopredu urobila zásoby aj na ďalších dvoch kývajúcich sa čakateľov…). V rýchlosti jednu schmatnem a už som opäť späť na posteli pri svojej bambuľke, ktorá práve otvára spánkom (a karpinkami :-)) zlepené očká: „To už mám akože vstávať alebo čo?“

„Áno, vstávaj zlatíčko! Už je ráno!“ – objímem ju pod hlavičkou oboma rukami, mierne si ju pritisnem k hrudi, pod vankúšom nahmatám škatuľku so zúbkom a čo najtichšie sa snažím vložiť do nej peniažtek. Trochu to cinkne, no azda som to predsa len zachránila!

A už sa k nám na posteľ štverá druhé dieťa so svojím typickým ranným pozdravom: „Hoúce miečko!“ – a objímame sa všetky tri.

Čítajte tiež:

A potom sa na mňa moja bábika vycerí, v rozžiarených očkách jej vidím, že si práve spomenula na svoj vypadnutý zúbok, a už hľadá pod vankúšom a mne ešte stále trochu prudšie bije srdce z tej rannej akcie, no ešte viac od šťastia, že som si na poslednú chvíľu spomenula a že mi to vôbec napadlo a že som nesklamala a nepokazila to radostné očakávanie, tú čarovnú detskú mágiu. A tak sa na seba všetky chvíľu usmievame a ja idem opäť dole z postele pripraviť to mliečko.

Kým ho prinesiem, je už v izbičke i ocko, ktorý záhadne zaujal miesto v spodnej posteli a pravdepodobne sa hrá na Šípkovú Ruženku. A tak opäť všetkých budím a začíname našu rannú rutinu. Len tentoraz bez stresu a ešte i s dvojminútovým predstihom… 🙂


Zuzana je v 29. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

25_tyzden_tehotenstva.jpg

Viac o téme: dieťaškolazúbky

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist