Zuzana v 28. tt: Popoluška

TEHUĽKA LIVE! ZUZANA Práve sa zrútili všetky moje ilúzie! „Dievča, ešte stále to máš!“ – pomyslela som si hrdo, keď sa na mňa dnes cestou zo škôlky, kam som šla odprevadiť malinkú, zamyslene a tak trochu zasnene zahľadel svojimi krásnymi očami nejaký mladý sexi fešák a hneď sa mi išlo, i s tým mojím nákladom, o čosi ľahšie.

Foto z ateliéru Ina Foto, www.inafoto.sk


Priam som sa od „pýchy“ vznášala: „Nič to, že máš brušisko ako bager, kabát o tri konfekčné čísla väčší, vlasy neumyté, ,obočko´ nevytrhané… Ešte stále to máš!“ – pomyslela som si s obrovskou satisfakciou.

Ako sa tak v tejto utopickej predstave svojej pomyselnej dokonalosti vznášam pár centimetrov nad zemou, rozmýšľam nad tým, akou vrcholne príjemnou záležitosťou je cítiť na sebe obdivné pohľady opačného pohlavia. Je to až ako taký určitý druh zadosťučinenia. Niečo v tom zmysle že „áno, starnem, no ešte stále dokážem niekde, niečím alebo niekomu pripomenúť tú mladú naivnú žiadanú kočku (alebo žabu), ktorou som bola pred rokmi.

Každá žena je predsa rada, keď sa páči, keď je obdivovaná, keď vzbudí záujem i u niekoho iného ako u svojej polovičky. (A po niekoľkých rokoch vzťahu si dovoľujem poznamenať, že žena je vďačná i za ten vzbudený záujem práve u svojej polovičky. :-D)

Alebo sa mýlim?

Ja osobne takýto pocit nezažívam už príliš často, teda pokiaľ práve nie som v spoločnosti svojej naj kamošky An. Za tou sa, azda odkedy si pamätám, otáčajú všetci, nehľadiac na roky, rasu či pohlavie… Tá to skrátka v sebe má „vždy a všade“.

Keď sme boli mladé, chodili sme spolu do mesta, ja, An a Haw, a pomaly na každom rohu nás nejakí chalani pozývali na pohárik. Až sme sa s Haw cítili zle: Ako také tretie a štvrté koleso od voza, lebo sme si uvedomovali, že sa väčšinou „vezieme“ najmä na sláve (resp. sexepíle) našej kamošky. No aj tak bolo občas príjemné „zviezť sa“ či dať sa zviesť… 🙂

Čítajte tiež:

Bolo to všetko ešte také milo detské a naivné: An bola „dračica“, na ktorú leteli všetci, Haw zas malé dievčatko, ktoré sa páčilo najmä svojou nevinnosťou a ja zarytá hipisáčka a nezávisláčka. No a spolu sme tvorili úplne divnú, no predsa dokonalú trojicu.

Rozmýšľam nad tým, aké to bolo a aké to je teraz, kde sme sa medzitým posunuli, čím sme dnes. Kto by si kedy povedal, že sa zo mňa vykľuje dokonalá (ok, preháňam, no minimálne dostatočne dobrá:-)) matka už skoro štyroch detí (a dovoľujem si povedať, že väčšinou i ukážková manželka), z Haw perfektná manželka a kreatívna vizážistka spolupracujúca so slovenskou elitou a z An úspešná manažérka a podnikateľka v Londýne?

Vykračujem si teda zamyslená so spokojným úsmevom na perách, na sebe ešte stále cítim ten príjemný tajuplný pohľad mladého krásavca a mierim rovnou čiarou domov. Svet je dnes hneď akosi krajší!

Až kým nevojdem do výťahu…

Tam ma čaká zrkadlo. A precitnutie: Po tvári sa mi ťahá tmavá šmuha, pár ich mám na líci a veľkú ďobku na nose. „Čo to, do kelu…“ Aha! Kajalová ceruzka! Malá bola v škôlke na karnevale Kocúr v čižmách a ja som jej ráno namaľovala mačací noštek a fúziky. A potom sme si dali pusinku. A už je mačička i z mamičky. Zjavne nie taká „sexi“, ako by som si priala. Nie taká, za ktorou by sa obzerali sexi mladí fešáci. Opäť som len zanedbaná popoluška s veľkým bruchom, o tri čísla väčším starým kabátom, neumytými vlasmi a s nevytrhaným obočím… : -)


Zuzana je v 28. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

25_tyzden_tehotenstva.jpg

Viac o téme: matkavlasyžena

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist