Zuzana v 19. tt: Naša predvianočná pohoda

TEHUĽKA LIVE! ZUZANA Predvianočná „pohoda“ k nám zavítala už dva týždne v predstihu; Veľká malá mi tri noci prevracala, a keď som si po týždni doma na OČR-ke odrobila povinnú sobotu, v nedeľu sa zas pre zmenu celú noc dusila suchým kašľom a hlienmi a ráno sa po poloprebdenej noci zobudila s horúčkou a hnačkou. A tak sme sa opäť objednali k doktorke, zalarmovali ocina taxikára a na obed už sme vedeli, že sa tentoraz popasujeme so zápalom priedušiek, s antibiotikami a OČR-kou až do Vianoc.

Pravdupovediac, prvý deň bola ona malátna a ja som bola nervózna, no ako začali účinkovať antibiotiká a ja som sa upokojila, začali sme si to spolu pekne užívať. Spoločnú pohodu, úsmevy, dobrú náladu, domáce učenie, pečenie koláčikov a počúvanie kolied.

Trvalo nám to presne dva dni. Kým sa k nám s diagnózou „bronchitída“ nepripojila malá malá. Odvtedy mi ide hlavu roztrhnúť zo škriepok a kričania a „usmerňovania“ svojich ratolestí. :). No musím povedať, že sa spolu i krásne zahrajú. Kým ja pečiem (a im sa práve nechce pomáhať mamine, čo je zriedka :), ony sú v izbičke a vymýšľajú ozaj kadečo.

Včera ma prekvapili. Boli samy v detskej dve hodiny a krásne sa bez hádok hrali. Stačilo, že som im na posteľ dala záves a ony sa pod ním premenili na banditky. A plienili a rabovali. Keď som však po tej „plodnej hre“ vošla do detskej izby, myslela som, že sa na dáku westernovú pištoľníčku premením i ja. Nebolo mi teda všetko jedno, no zachovala som chladnú hlavu a promptne som zorganizovala upratovaciu čatu. :)

December sme celkovo zvládli v peknej pohode a tešení sa na sviatky. Cez týždeň som veľa pracovala, muž mi pomáhal, ako sa dalo, pripojila sa i naša babi-opatrovateľka a moji rodičia, aby som si ja mohla nadrobiť a nepracovať počas sviatkov. Nakoniec mi tá OČR-ka prišla i celkom vhod, keďže som sa zodrala iba tak na polovicu. 🙂

Na Babywebe tiež nájdete:

Prvý decembrový víkend sme spoločne vyrábali adventný veniec. Ja som urobila korunu z vetvičiek a baby zapichovali sviečky a ozdôbky. A tiež krásne vyzdobili kúsok jedličky, ktorú sme nepoužili na veniec a teraz nám krásne rozvoniava po celej kuchyni.

Druhý víkend sme tvorili vianočné pozdravy. Z Londýna som babám priniesla kreatívne 3D pohľadnice, ktoré samy zmajstrovali, a to ozaj profesionálne.

No a tretí víkend sme sa chystali kupovať a zdobiť stromček, ale Ježiško nás prekvapil a stromček sme si jedného rána našli na balkóne. Baby sa tak tešili, keď ho zbadali, až od radosti vyskakovali. No a my sme boli radi, že si ho všimli a že sme nekúpili nejaký aj my, lebo dva by sa nám do obývky už nezmestili. Baby nato poznamenali, že jeden by bol pre nás a druhý pre ne aspoň by sa pod ne zmestilo viac darčekov… 🙂

Dnes je už piatok. 5 dní do Vianoc. Stromček krásne ozdobený, koláčiky skoro napečené, vianočné menu vymyslené (ešte nenakúpené) a mám pocit, že darčeky má Dedo Mráz vo svojom vreci už skoro všetky naplnené (i keď ešte nezabalené:).

A od dnes sme už doma všetci spolu a dokonca ešte o člena navyše  prišiel k nám svokor, ktorý bude tento rok sviatkovať s nami. Baby sa už nevedeli dočkať, odrátavali dni skoro ako do Ježiška. A svokor veru nesklamal. Priniesol drobné hračky, oblečenie, čokolády a syry, takže svoju rolu Ježiškovho „predskokana“ zvládol ozaj bravúrne. : )

Neostáva mi teda viac, ako i Vám všetkým zapriať ŠŤASTNÉ A VESELÉ, užite si ich v čo najväčšej pohode a vo vzájomnej láske.

Krásne Vianoce Vám zo srdca želá
Vaša ZuZ

PS: Ak ste ešte nevideli tú peknú slovenskú pesničku, pozrite si na YouTube „šťastné a veselé“. Stále to teraz s babami počúvame, i práve v tejto chvíli mi to „ide v hlave“, no na rozdiel od iných vecí, ktorých sa neviete zbaviť, je tento „podmaz“ veľmi príjemný…


Zuzana je v 19. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

20_tyzden_tehotenstva.jpg

Viac o téme: antibiotikámuž

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist