Zuzana v 34. tt: Naša vydarená „jarná“ dovolenka

TEHUĽKA LIVE! ZUZANA Posledné týždne bolo v podstate veľmi pekné počasie – vyčasilo sa, vyzeralo to, že už ide „leto“, dokonca som niekoľkokrát vybehla von do Tesca iba v dlhých rukávoch.

Foto z ateliéru Ina Foto, www.inafoto.sk


Poodkladala som zimné veci, poumývala som zimné topánky, kompletne vymenila „príslušenstvo“ v šatníku za jarnejšiu verziu. A tešila som sa na našu krásnu teplú veľkonočnú dovolenku. A dva dni pred naším odchodom sa to začalo: silný vietor a dažde. Zozimilo sa a začalo to vyzerať ako… No, ako v apríli.

„Veď si zmeňte termín toho vášho výletu!“ – poradil mi ktosi. No len keď ja ozaj neviem, za koľko „to“ mám. Hovorím si, „ideme predsa do Banskej Štiavnice a tam je tuším jediná pôrodnica na Slovensku, kde robia alternatívne pôrody. Tak by mi to možno ani zas tak neprekážalo.“

No muž má už vybratú dovolenku, baby sú pripravené, navnadené a vytešené, a tak prinajhoršom budeme sedieť celý čas v chate a zabávať sa. Nabrali sme teda rôzne spoločenské hry, pastelky a maľovanky, úlohy a knižky. A otepľovačky – moja mama na nás totiž deň pred odchodom silne apelovala, aby sme deckám nabalili i tie, že však „auto to odnesie a keď tam bude náhodou celý čas liať a všetko bude zablatené, aspoň sa baby nepremočia a pôjde to ľahšie dole ako z riflí.“ Zasmiala som sa (však tam bude teplo!), zagúľala som očami, no na druhý deň som tie „oteplováky“ predsa len nabalila. A tiež čiapky, rukavice, svetre a pančušky…

Vo štvrtok ráno sme zakývali nášmu paneláku a vyrazili sme na cestu. Všetci s dobrou náladou a s veľkým očakávaním: Ráno sa na nás totiž usmievalo svojimi teplými aprílovými lúčmi žiarivé slniečko. No už po pár minútach cesty sa to začalo: Najskôr ocko zapol stierače len občas, no už po chvíli ukazoval vytešeným babám ich plnú rýchlosť. Aspoň ony mali z toho zjavnú radosť, lebo my sme si obaja vymieňali znechutené pohľady a potichu sme si hovorili, že to bude teda ozaj „skvelá“ dovolenka.

Prečítajte si tiež:

A aké ešte bolo naše prekvapenie (či zdesenie?) keď sa intenzívny lejak začal meniť na intenzívne sneženie? Ako sme tak stúpali, každých pár metrov bolo odstavené pri krajnici ďalšie a ďalšie auto, ktoré to asi – už s premenenými letnými pneumatikami – nezvládlo. My sme mali našťastie ešte zimné, no reťaze nám ani zamak nenapadlo vziať so sebou. A veruže niektorí múdrejší spoluobčania ich na rôznych odbočkách nahadzovali.

„Len nech teraz nemusíme zastať,“ – modlil sa nahlas môj muž ateista – „lebo potom to už nerozbehnem!“ A, samozrejme, už o pár metrov vyššie totálna zápcha, autá nastavané nebezpečne za sebou, niektoré sa šmýkali dole, iné sa snažili otočiť, niektoré boli poslušne pri kraji, iné sa kĺzali v strede cesty.

Ešte šťastie, že v jednom z áut boli nejakí silní chlapi – neviem, či to bol ragbyový tím alebo čo – v každom prípade sa však na nich pozeralo veľmi dobre, keď postupne pomohli asi trom autám opäť sa rozbehnúť a zopár ďalších odtlačili ku krajnici. A potom, keď odišli i oni, prišla po chvíli ďalšia záchrana v podobe snežného pluhu, ktorý pozhŕňal časť snehu, a tak sa i nám nakoniec úspešne podarilo týmto úsekom prejsť.

A už o niekoľko kilometrov nás policajti posielali späť na inú cestu, lebo vraj táto je pre dopravnú nehodu aspoň na pár hodín neprejazdná… 🙂

No nakoniec sme sa tam dostali, zdraví a šťastní, bolo to celé jedno veľké dobrodružstvo a baby nemohli uveriť toľkému šťastiu, že napokon absolvujú zimnú dovolenku. Ja som sa zas v duchu nevedela naďakovať svojej neuveriteľne múdrej matke, lebo sme i tak od rána do večera sušili všetko oblečenie aj topánky, a tie otepľovačky boli ozaj na nezaplatenie.

Miesto bolo krásne, sympatická pani prevádzkarka nám vyplnila všetko, čo nám na očiach uvidela, babám vylovila z kôlne sánky, ubytovala nás v krásnom štúdiu, na raňajky pripravila špeciálne pre dievčatá palacinky a kakavko a my sme sa mali ako v malom zasneženom nebi. Až nám bolo ľúto, keď sme po troch nádherných dňoch museli opäť baliť, no keď sa namiesto každodenného snehu tentoraz spustil lejak i tam, vedeli sme, že je najvyšší čas. A najmä sa už všetci tešíme na dnešný (nedeľný) veľkonočný obed u našej múdrej babky. 🙂

(P. S.: Týmto opäť ďakujem svojej mamine, viem, že som niekedy (často) hrozná a hnevám sa na teba a gúľam očami a nechcem ťa ani len počúvať, nieto sa s tebou inteligentne porozprávať – správam sa skrátka strašne a lezieš mi na nervy, no to je len a len preto, že máš vždy zásadne pravdu. 🙂 A veľmi ťa všetci ľúbime.

A ocko, ty nežiarli – aj teba. Len s tebou nie je (našťastie) toľko „problémov“. :-D)


Zuzana je v 34. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

25_tyzden_tehotenstva.jpg

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist