Z denníčka obéznej Terezky (8): Ako zostať v pohybe?

MAMI, POMOC, JA PRIBERÁM! Prázdniny sa skončili, my sa pomaly vraciame k bežnému režimu a s týždňovým oneskorením sa chystáme do materskej školy.

Sľúbili sme vám, že na konci prázdnin prezradíme, akí úspešní sme s Terezkou boli v našom úsilí zhodiť dcérkine nadbytočné kilogramy. V niečom sa nám darilo viac, v niečom menej. Terezka čiastočne trávila prázdniny u starých rodičov a počas nich nám náš zámer nevychádzal úplne ideálne.

Babičky sme síce vybavili vhodným jedlom na niekoľko dní, dali sme im inštrukcie týkajúce sa diéty a pohybu, ale napriek tomu sme zistili (často nám to prezradila samotná Terezka), že jej babička sem-tam niečo „dobré“ predsa len podstrčila. Sladkostí a maškŕt však bolo azda predsa len menej ako predtým, takže Terezka ani počas pobytov u starých rodičov výraznejšie nepribrala.

Snažili sme sa veľa športovať a striedať aktivity, ale o tom sme hovorili počas prázdnin. Keď sme vymýšľali zábavné aktivity, Terezku to bavilo a sama sa začala dožadovať ďalších akcií a výletov. Plávať sa zatiaľ síce nenaučila, ale vodu a vodné hry jednoducho miluje.

Konečný efekt? Kilogramy nepribudli a Terezka zas trochu vyrástla. Takže nakoniec vlastne slávime úspech. Čo však príde s nadchádzajúcou jeseňou? V škôlke bude mať nové učiteľky. Podarí sa nám tiež „dohodnúť podmienky“? Hádam áno…

Prečítajte si:

Z denníčka obéznej Terezky (1)
Z denníčka obéznej Terezky (2)
Z denníčka obéznej Terezky (3)
Z denníčka obéznej Terezky (4): Nerovný boj
Z denníčka obéznej Terezky (5): S pravdou von
Z denníčka obéznej Terezky (6): Nástrahy leta
Z denníčka obéznej Terezky (7): Športovo za bielou paňou

Pohybu bude určite menej ako počas leta, začne sa skôr stmievať, nastanú jesenné dažde a v nich sa nám bude ťažšie chodiť na dobrodružné výpravy. Čo s tým však narobíme? Obávame sa, že na pravidelné rodinné aktivity nám zas zostanú iba víkendy. Asi by bolo naozaj najlepšie zistiť, čomu by sa Terezka mohla venovať niekde v telocvični aj počas týždňa. Problém je, že nechceme, aspoň zatiaľ, Terezku zapísať na nejaký vrcholový šport. Boli by sme najradšej, keby zatiaľ pohybové aktivity striedala, a časom sa ukáže, čo ju bude baviť.

Začali sme pátrať na internete, vyzvedať sa od známych. A pozrime sa! Niečo sa predsa len našlo! Cvičenie pre predškolákov v Sokole, pre malé slečny kurzy aerobiku mini či detskej zumbičky… Budeme však najskôr musieť jednotlivé kurzy navštíviť s Terezkou a presvedčiť sa, či sa jej budú páčiť… Alebo žeby plávanie pre predškolákov? Našlo by sa niečo v okolí? Zdá sa, že možnosti by sa našli, teraz ešte zariadiť, kto tam bude s Terezkou chodiť.

Obaja sme zamestnaní. Tentoraz nám prišli na pomoc babičky (a to sme sa sťažovali, ako porušujú pravidlá stravovania!). Ak sa vraj bude Terezke cvičenie pozdávať, rady ju vyzdvihnú a pôjdu tam s ňou.

Možno to predsa len pôjde! A víkendy budú naše… občas nejaký výlet, občas bazén, a keď príde zima, môžeme začať so zimnými športmi.

Terezkina rodina si želala zostať v anonymite. Na Babywebe však môžete sledovať postupné kroky k zmenám, ktoré by mali Terezke dopomôcť k tomu, aby sa dostala z područia nepríjemnej, ale vytrvalej dámy nazývanej obezita. Ako sa im bude dariť ďalej? Čo na súčasný jedálny lístok povie nutričná terapeutka?

Sledujte jej príbeh a projekt MAMI, POMOC, JA PRIBERÁM! – každý štvrtok na Babywebe.

Na Babywebe tiež nájdete:

Genetika a obezita
Nechcete mať obézne dieťa? Vieme, ako na to
Tradičné cukrovinky netradične

Viac o téme: aktivitycvičenie

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist