Som v 33. týždni tehotenstva. Počas vyšetrení na 3D a 4D

Som v 33. týždni tehotenstva. Počas vyšetrení na 3D a 4D ultrazvuku na klinike v Brne boli zistené u malého rozšírené obličkové panvičky, a to v 20. týždni 4 mm a v 30. týždni bola ľavá obličková panvička 9 mm a pravá 7 mm, pričom močový mechúr bol v oboch prípadoch naplnený. Ďalšie vyšetrenie obličiek bude až po pôrode. Ubezpečovali ma, že to nie je akútny stav, ale aj tak by som rada dostala na tento problém podrobnejšiu odpoveď. Tehotenstvo mám bezproblémové.

Odpoveď

Rozšírenie obličkovej panvičky v tehotenstve u dieťatka sa môže vyskytovať. V priebehu tehotenstva sa tento stav iba sleduje a nezasahuje sa pri takom náleze, ako ste uvádzali. Vy
neovplyvníte liekmi alebo stravou rozširovanie obličkovej panvičky. Rozšírenie môže byť bez príčiny alebo je podmienené zúženým močovodom. Rozhodujúce je, aby zostala zachovaná funkčná obličková časť. Po pôrode je už možné podľa nálezu u dieťatka zvážiť liečbu.

9.1.2009 8:57

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist