Pred vyše rokom som vysadila hormonálnu antikoncepciu

Pred vyše rokom som vysadila hormonálnu antikoncepciu (Yadine). Začala som mať problém s pravidelnou menštruáciou a nedarí sa mi otehotnieť. Skoro rok chodím každé dva mesiace na injekciu na vyvolanie menštruácie a beriem tabletky Duphaston na podporu tehotenstva. Menštruácia je aj napriek tomu nepravidelná a bez injekcie sa mi nedostaví. Počas roka som nebola na žiadnom vyšetrení ani odberoch. Prosím o radu, či mám naďalej pokračovať v liečbe alebo sa obrátiť na iného lekára.

Odpoveď

Vzhľadom na nepravidelný cyklus a želanie gravidity potrebujete podrobné ultrazvukové vyšetrenie a vyšetrenie hormonálneho profilu. Duphaston nie je tabletka na podporu otehotnenia. Je to progesterón - hormón druhej fázy cyklu, ktorý nahrádza produkciu progesterónu žltým telieskom. Nepotrebujete injekcie Agolutinu, mali by ste Duphaston užívať 15. až 24. deň cyklu v dávke 2x1 a menštruácia bude chodiť pravidelne. Ultrazvukom treba samozrejme odsledovať, či narastá vajíčko a či dochádza k ovulácii. Ak nie, ovulácia sa dá stimulovať, len je potrebné sa tým zaoberať.

9.3.2009 9:40

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist