Naša 4-mesačná dcéra cez deň zle zaspáva. Len čo je unavená,

Naša 4-mesačná dcéra cez deň zle zaspáva. Len čo je unavená, začne byť mrzutá a nechce ležať v postieľke a byť sama, musím ju pestovať, ale to sa jej o chvíľku tiež prestane páčiť. Jediné, čo ju upokojí, je dojčenie. Večer po kúpaní zaspáva sama v spálni, ale cez deň, i keď je akokoľvek unavená, zaspí len pri dojčení. Nepomáha hojdanie, cumlík ani palček. Ďalší problém je ten, že sa v noci často budí a zaspí zase až pri dojčení, keď si ju vezmem do postele. Pritom sa ani nenapije, len si cucká. Ešte pred mesiacom spala bez problémov, budila sa len dvakrát za noc na dojčenie a zaspávanie cez deň jej tiež nerobilo problémy….

Odpoveď

Dostala sa do problematickejšieho veku okolo 4-7 mesiacov, keď časť mamičiek má presne tieto ťažkosti so svojimi miláčikmi. Nezostáva iné, len trpezlivosť. Snažte sa nebrať ju z postieľky hneď, keď zamrnčí, ale napríklad ju len pohladkajte, alebo sa jej prihovorte... ono sa to ľahko radí, ja viem, lenže na druhej strane prsník je pre ňu nielen zdroj výživy, ale i puto medzi vami a ňou a posilňuje to jej pocit bezpečia, takže sa niet čo čudovať, že sa jej pri prsníku tak dobre zaspáva. V knihách sa radí, že nie je veľmi dobre naučiť si takto dieťatko zaspávať pri prsníku, ale pre veľké percento mamičiek je to jediná spoľahlivá cesta, ak dieťa utíšiť a uspať.

26.3.2009 6:23
Viac o téme: cumlíkdojčenie

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist