Som VŠ, mám 27 rokov, som vydatá. Až do konca septembra som

Som VŠ, mám 27 rokov, som vydatá. Až do konca septembra som mala svoj vlastný príjem, pri doktorandskom štúdiu (štipendium + čiastočný úväzok). Od októbra som štúdium prerušila a prišla som tak i o zdroj financií. Mala som v pláne nastúpiť do regulárneho zamestnania. Zistili sme však, že čakáme prírastok, čo nás obidvoch veľmi potešilo, ale budúceho zamestnávateľa už menej. Teraz som prihlásená na úrade práce. Na sociálny príspevok v hmotnej núdzi nemám nárok, manžel zarába dobre. Nemôžem sa vyrovnať s tým, že by som ho mala žiadať o peniaze na svoju potrebu (napriek tomu, že on by s tým nemal žiadny problém). Snažím sa nájsť si brigádu či zamestnanie na čiastočný úväzok, ale nedarí sa mi.

Odpoveď

Rozumiem tomu, že je vám nepríjemné byť finančne závislá od vášho manžela, napriek tomu je dôležité mať na pamäti, že v živote každého človeka sa môžu vyskytnúť situácie, v ktorých je viac či menej odkázaný na nejakú formu pomoci toho druhého – to je tiež jedna z funkcií inštitúcie manželstva. Vy čakáte vaše spoločné dieťa a tým prinášate peniazmi neoceniteľný vklad do vášho manželstva, preto si myslím, že je úplne bezdôvodné mať obavy a nepríjemné pocity pri prijímaní peňazí od vášho manžela. Rozumiem však aj tomu, že predsa len je pre vás príjemnejšie tráviť čas v zamestnaní než doma. Odporúčam vám spýtať sa na nápady na zamestnanie v materských centrách a mať s hľadaním dočasnej práce viac trpezlivosti.

26.3.2009 1:46

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist