Pracujem v Írsku, som v 6. tt. Asi pred 1.5 týždňom som

Pracujem v Írsku, som v 6. tt. Asi pred 1.5 týždňom som začala mať slabý tmavší výtok. Vyhľadala som lekára, ale ten mi len povedal, že možno to nič nie je a keby mi to neprešlo do pár dní, mám sa mu hneď ozvať. Výtok síce po pár dňoch prestal, ale nemal ma poslať na nejaké vyšetrenie, či je všetko v poriadku? Ďalej by som sa chcela spýtať, či je možné, že by som absolvovala gynekologické prehliadky tu v Írsku do 6. -7. mesiaca, potom sa vrátiť na Slovensko a porodiť dieťa tam? Boli by mi uznané kontroly aj poradne z Írska a mala by som nárok na nejaký príspevok, pretože pracujem mimo Slovenska?

Odpoveď

Na Slovensku sú tehotné sledované pozornejšie ako v Írsku a majú realizovaných aj viac kontrol a vyšetrení. Samozrejme, vyšetrenia z Írska Vám platia. Môžete rodiť aj na Slovensku, pokiaľ pracujete v zahraničí, potrebujete Európsku kartu zdravotného poistenia. Na Slovensku je pre mamičky navýšené pôrodné pri narodení dieťatka a takisto budete dostávať rodičovský príspevok. Treba si dať pozor, aby ste neostali v tehotenstve alebo materstve bez zdravotného poistenia. Nepíšete, či ste mali realizovaný v tehotenstve ultrazvuk a s akým výsledkom.

3.2.2009 11:22
Viac o téme: dieťa

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist