Chyby pri zaobchádzaní s dieťatkom

Rodičom sa človek nerodí, ale stáva. Nie je hanba priznať si, že niečo neviete alebo nedokážete. Možno ste si hovorili, že zaobchádzanie s bábätkom bude hračka, ale pozor, sú tu určité pravidlá, ktoré by mal dodržiavať každý rodič. Pozrite si náš fotonávod, ako správne držať bábätko a ako s ním bezpečne pohybovať. Uvidíte, že tieto rady v praxi oceníte.

Pozor na nesprávne držanie bábätka. V tejto pozícii sa bábätku preťažuje chrbtica, pretože celá váha je na zadočku bábätka. Dieťa by nikdy nemalo v náručí „sedieť na zadočku“. Dieťa, ktoré ešte samostatne nesedí (cca. 8. mesiac), nesmie sedieť ani pri nosení a prenášaní.

2 . Nesprávne držanie dieťaťa. Nie je dostatočne podopretá hlavička a dieťa opäť „sedí“ mamke na ruke.

3 . Pri pretáčaní ani pri iných pohyboch dieťatko neťaháme násilím, do pohybov ho nenútime. Všetky pohyby vykonávame ľahko a jemne.

4 . Pri manipulácii s dieťatkom dávajte pozor, aby hlavička bola vždy podopretá. Tu sa bábätko prepína do luku, pretože ho mamka podpiera na nesprávnom mieste.

Viac o téme: bábätkodieťa

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist