Chcem sa opýtať, akú by ste mi odporučili kyselinu listovú

Chcem sa opýtať, akú by ste mi odporučili kyselinu listovú-Femibion 400 mg alebo 800 mg. Robil mi dnes ultrazvuk zvnútra, povedal, že tam už vodu nemám, nevedel mi povedať, či plod rastie alebo nie, uvidí sa o týždeň. Nepredpísal mi žiadny liek ani vitamíny. Nevedel mi povedať, v ktorom som týždni, posledný menzes som mala 3. 2. 09. Pred 7. mesiacmi mi museli urobiť akútny potrat, v 12. týždni bol plod mŕtvy. Má to vplyv na toto tehotenstvo? Mám obavu a chcem vás poprosiť o radu. Mám niečo užívať, vitamíny alebo nejaké lieky?
Ja žijem vo Švédsku a tu sa ide na prvú kontrolu v 3. mesiaci, skorej vás nezoberú, iba ak máte akútny problém, vtedy vas pozerá doktor, ináč vôbec počas celých 9. mesiacov… pozerá vás iba sestrička. Brali mi krv zo žily, mal mi vyšetriť moč?

Odpoveď

V každom prípade je vhodné zrealizovať ultrazvukovú kontrolu. Je možné, že tehotenstvo je skoro zachytené a na ultrazvuku nevidno plod. Pokiaľ pri kontrolnom sone nebude zväčšený plodový vačok a neobjaví sa plod, svedčí to o poruchovom tehotestve. Kyselinu listovú môžete preventívne užívať, stačí štyristovka. Pri špinení sú ešte vhodné gestagény.

13.3.2009 7:09
Viac o téme: plodultrazvuk

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist