29. 5. 2017  |  Meniny: Vilma

Škola

Výberu školy pre deti treba venovať čas už v predstihu, pretože zápis býva už vo februári. Našťastie pri školách nie je problém s preplnenosťou ako pri materských škôlkach. Býva však problém nájsť kvalitnú školu a veľa rodičov sa orientuje podľa vzdialenosti od bydliska. Viac...

 

Čo zabaliť deťom do školy na desiatu?

To je otázka, ktorú si večer alebo ráno kladú matky školákov. Desiata má byť pestrá, aby bola lákavá, zakaždým iná, aby sa neprejedla, vyvážená, aby dieťa nebolo podvyživené, a zdravá, aby dieťa malo dostatok vitamínov. Vlastne je to celá veda. Poradíme vám, čo zabaliť deťom na desiatu, aby nad... Celý článok »

Ako vybrať správny batoh do školy

Učebnice, zošity, peračník, desiata, fľaša s nápojom – toto všetko a oveľa viac musí na chrbte dennodenne vláčiť žiačik do školy. No fakt, že hmotnosť jeho tašky často zodpovedá polovici hmotnosti jeho nositeľa, takmer nikoho nezaujíma. A školské... Celý článok »

Ako naučiť správne písať a kresliť

Čoraz viac detí má problémy s písaním. Je to tým, že sa o nich viac hovorí? Alebo je to naozaj tak a zručnosť písania je ťažšie dosiahnuteľná? Aj vás trápi táto otázka? Ako dosiahnuť, aby vaše dieťa správne písalo? Nie je to vždy jednoduché, ale... Celý článok »

Škola

Dieťa absolvuje najskôr test školskej zrelosti. Ak nie je dieťa ešte zrelé po psychologickej alebo sociálnej stránke môže dostať odklad školskej dochádzky. Vstup do rubriky: Škola  Celý článok »

Naposledy navštívené