Som v 11. týždni tehotenstva a posledných pár dní pociťujem

Som v 11. týždni tehotenstva a posledných pár dní pociťujem nepríjemné bolesti v podbruší po okrajoch alebo až v bokoch. Nie sú to kŕče, skôr ako keď máte namáhané svaly. Neviem nájsť pohodlnú polohu na spánok, bolí ma z toho chrbtica, prípadne mám tie bolesti, ktoré som opisovala, keď sa zobudím, otáčam. Nedávno som bola prechladnutá, veľa som kýchala, kašľala. Je možné, že je to len z toho? Alebo sa rozťahujem, na tej strane, kde to cítim najviac, mi pred 4 rokmi laparoskopicky odstránili cystu.

Odpoveď

Pobolievanie podbruška po stranách maternice je v prvom trimestri tehotenstva normálne. Pobolievanie až kŕče sú zapríčinené naťahovaním väzu, ktorý drží maternicu. Tento väz sa v tehotenstve natiahne z 10 až na 40 centimetrov. U Vás je pobolievanie zapríčinené aj zrastami po predchádzajúcej operácii. Príčiny pobolievania môžu byť aj iné, ktoré však musí vylúčiť gynekológ
odborným vyšetrením. Preto je vhodná návšteva gynekológa s opísaním ťažkostí.

11.2.2009 12:45

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist