S manželom sa snažíme o bábätko 10 mesiacov. Od prvého

S manželom sa snažíme o bábätko 10 mesiacov. Od prvého mesiaca snahy beriem duphaston najprv 20. až 25. deň cyklu a asi 5 mesiacov 16. až 25. dňa cyklu. Pred 2 mesiacmi mi zistili na základe hormonálneho profilu, že mám zvýšený prolaktín. Mala som hladinu cca 798. Beriem medokryptin a moja hladina daného hormónu je po mesiaci 115. Na základe toho sme tomu začali viac veriť. Dnes 6.12. mi ráno okolo 1. hod. ráno prišiel menzes a ráno mi bolo po prvýkrát v živote tak zle od žalúdka, že som až vracala. Naposledy som vracala asi pred 2 rokmi. Keby mi neprišiel menzes, tak by som si myslela, že sú to ranné nevoľnosti. Dokonca som ani nemala zvláštne chute ako pred menzesom. Bolo by možné, že aj napriek tomu, že mi prišiel menzes, bola by som tehotná?
Menzes mi trval iba 2 dni.

Odpoveď

Duphaston je vhodnejšie užívať pri snahe otehotnieť od 16. do 25. dňa cyklu. Nepíšete hornú hranicu normy prolaktínu vo Vašom laboratóriu / je v každom laboratóriu iná/, takže sa neviem vyjadriť k tomu, nakoľko je zvýšený. Medokryptin je vhodný na liečbu zvýšeného prolaktínu, ale pozor, môže trochu "motať", preto je lepšie užívať ho večer. Pokiaľ ste mali poslednú menštruáciu výrazne slabšiu, je možné aj tehotenstvo. Zistiť sa to dá krvným tehotenským testom alebo ultrazvukom, v tomto čase po menzes by mal byť aj močový test relatívne presný.

30.12.2008 11:12
Viac o téme: bábätko

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist