Môjmu manželovi 3-krát diagnostikovali azoospermiu. Na

Môjmu manželovi 3-krát diagnostikovali azoospermiu. Na základe odporúčania centra asistovanej reprodukcie, ktoré navštevujeme, absolvoval MESA-TESE bilat. Výsledok bol nasledovný: vľavo-tkanivo tvorené kanálikmi vystlanými len Sertoliho bb, bazálna membrána zhrubnutá, časť kanálikov zaniknutá a fibrotizovaná. Vravo vo všetkých kanálikoch je zachovaná spermatocytogenéza, ojedinele sú prítomné známky spermatohistogenézy s prítomnosťou spermatíd, bazálna membrána zhrubnutá, stróma presiaknutá. Všetky vyšetrenia krvi na hormóny mal manžel v poriadku.
Vedeli by ste nám, prosím, poradiť, či sa dá ešte s týmto jeho stavom niečo robiť?

Odpoveď

V ľavom semenníku je porušená tvorba spermií a spermie sa tam nenašli, táto porucha sa nedá vyliečiť liekmi alebo chirurgicky. V pravom semenníku sa našli spermatidy. Boli vzorky použité aj na vyhľadanie spermií alebo iba na histológiu? V prípade, že sa robila iba histológia, je možné realizovať IVF cyklus s operáciou TESE súčasne a nájdené spermie použiť na oplodnenie vajíčok.

5.1.2009 6:35
Viac o téme: hormóny

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist