Máme doma mesačné bábätko, ktoré má už vyše týždňa po celej

Máme doma mesačné bábätko, ktoré má už vyše týždňa po celej tváričke vyrážky. Začalo to ako potničky, no zhoršuje sa to. Je to ako krupica a miestami červené, spuchnuté fľaky už vyskytujúce sa po celej tváričke aj na viečkach, vo veľkosti nechtu. Zhoršenie pozorujeme po dojčení, napriek tomu, že všetko, s čím bábo prichádza do kontaktu, periem, žehlím, tváričku mu pravidelne umývam vodou a natieram olivovým olejčekom z lekárne. Pani Dr. nám povedala, že to je porucha adaptácie na vonkajšie prostredie, a prejde to samo, bohuziaľ, je to horšie. Malý vyzerá, ako by mal alergiu a tváričku má miestami opuchnutú. Je to vporiadku? Prejde to naozaj samo?

Odpoveď

U mesačného dievčatka ide o hormonálnu reakciu. Môže sa rozšíriť až do dekoltu. Väčšinou zmiznú samy, môžete ich trochu vysušiť, nie však krémovať mastným krémom.V prípade, že sa infikujú, treba už vyhľadať pediatra alebo dermatológa.

19.3.2009 10:38

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist