Mám veľký problém s priberaním, som v 22. tt a už som

Mám veľký problém s priberaním, som v 22. tt a už som pribrala z pôvodných 54 na 65. Niežeby mi narástlo veľké brucho, tuk sa ukladá skôr na bokoch, stehnách a prsiach. Pritom si dávam veľký
pozor na to, čo jem, nič sladké ani vyprážané, žiaden chlieb ani pečivo, v podstate jem len chudé mäso a zeleninu, pijem len vodu, večer už nejem nič…každý deň cvičím, každý druhý pol hodinu
na stacionárnom bicykli..normálne by som pri takomto režime chudla a teraz len priberám. . Tiež neviem, či nemám vymeniť doktorku. Neurobila mi počas tehotenstva ani jedno vaginálne vyšetrenie, a pritom som pred pár rokmi bola na umelom prerušení tehotenstva, takže kŕčok maternice nemusí byť taký pevný, navyše som niekoľkokrát mala silný výtok a pálenie, čo môže byť nejaká infekcia. Moja doktorka mi na všetko povie, že to je normálne… Je to podľa Vás správne?

Odpoveď

Ste tehotná, takže Vaša hmotnosť ide automaticky hore. Neviem, akú máte výšku. Chudé ženy priberú počas tehotenstva viac a silnejšie väčšinou menej. S diétou alebo cvičením to netreba v tehotenstve preháňať. Na Slovensku platí, že tehotná by mala byť na začiatku tehotenstva vyšetrená vaginálne. Ale pozor v rôznych krajinách sa rôzne pozerajú na potrebu vaginálneho vyšetrenia v tehotenstve. Pri podozrení na infekciu v pošve je vyšetrenie v každom prípade potrebné a potrebná je takisto liečba.

19.5.2009 12:12
Viac o téme: maternice

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist