Prosím Vás o radu. S manželom sa snažíme o dieťatko.

Prosím Vás o radu. S manželom sa snažíme o dieťatko. Ovuláciu aj styk sme mali pred 9 dňami. Problém je v tom, že už týždeň ma trápia bolesti v podbrušku. Sú podobné ako pred menštruáciou (vtedy ma však pobolieva nanajvýš jeden deň bezprostredne pred menštruáciou), ale tú očakávam až okolo 28. 1. Pobolieva ma raz pravá (viac), inokedy ľavá strana podbruška – akoby mi vnútri horelo. Nie je to síce neznesiteľná bolesť, ale celodenne ju vnímam a ovplyvňuje to nielen moju náladu, ale aj výkonnosť. Cítim sa ospalá a unavená, nemám na nič chuť ani náladu. Zaujíma ma, či môže ísť o príznaky tehotenstva (nikde som sa o takýchto príznakoch v kvázi 3tt nedočítala), alebo môže ísť o niečo vážnejšie, napr. zápal. Výtok ani svrbenie nemám, a keďže som takéto problémy nikdy nemala, tak to neviem posúdiť. Rada by som tie bolesti zmiernila (napr. Ibalginom), ale neviem, či nepočkať, kým sa prípadné tehotenstvo potvrdí, resp. nepotvrdí. Či navštíviť gynekológa teraz, alebo až po ne/dostavení sa menštruácie. Tehotenský test vyšiel negatívny, ale aj na ten je ešte zrejme priskoro. Je takáto bolesť normálna?

Odpoveď

Vaše ťažkosti nie sú prejavom tehotenstva. Po oplodnení vajíčka sa embryo usadzuje v maternici približne na 8. deň. Pobolievanie podbruška môže mať okrem gynekologických aj urologické, črevné, ortopedické a iné príčiny. Nepíšete , či ste nemali zvýšenú teplotu, takého pobolievanie podbruška môže byť prejavom infekcie.

26.1.2009 2:05

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist