Moja 3-mesačná dcérka odmieta už druhý deň pravý prsník.

Moja 3-mesačná dcérka odmieta už druhý deň pravý prsník. Jesť z ľavého jej nerobí problém, ale pravý odmieta úplne. Môžem ju plnohodnotne kŕmiť aj z jedného prsníka? Papá každé 3 hodiny, po večernom dojčení ju po dohode s pediatrom dokrmujem 60 ml nutritonu…Naje sa dostatočne, keď ťahá intenzívne 5 minút? Potom si robí prestávky, ale aj s nimi to má za sebou do 10 minút… Neviem, či je to laktačná kríza…

Odpoveď

Odmietnutie prsníka môže mať rôzne príčiny. Vo vašom prípade, keďže dieťatko sa na ľavý prsník prisaje, určite nebude problém ani v technike ani v kvalite mliečka. Skôr by som povedala, že Vaša dcérka sa napapá a stačí jej jeden prsník. To, že papá iba 5 minút, je správne, pretože to, čo si dieťa vytiahne za 5-7 minút, je hlad, ostatný čas sa len zabávajú. Je možné, že to môže byť prechodná laktačná kríza a jeden prsník sa naplní menej ako druhý, a keď ju priložíte k tomu pravému, nie je tam toľko mlieka.
Je to len prechodná záležitosť a postupne sa laktácia obnoví. Je však nutné, aby ste prsník stimulovali odsávaním. Aj keď nič neodsajete,nič to, ale ten mechanizmus sania stimuluje k tvorbe mlieka. Keďže papá každé 3 hodiny, tak jej stačí množstvo mlieka z jedného prsníka.

6.8.2009 3:31
Viac o téme: dojčení

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist