Mám 3 deti, ani jedno som nemala možnosť dojčiť, pretože som

Mám 3 deti, ani jedno som nemala možnosť dojčiť, pretože som ja aj moje staršie deti alergici astmatici. Pri poslednom dieťatku, dnes má 13 m., mi predpisovali bebu ha premium, nárok na recept sme mali iba do roku dieťatka, viem, že sa dá zohnať recept cez revízneho lekára na pol roka a potom všetko absolvovať znova, po druhom roku je to však obtiažnejsie, preto by ma zaujímalo, ktoré z náhradných mliek je najpodobnejšie k bebe ha premium. Synček má zlú znášanlivosť na laktózu. Po sunare sa vyhádzal na líčkach, lebo má aj iné zdravotné problémy, nechcem mu priťažovať, túžim po tom, aby sa mi zase smial a tešil ako doteraz. Cena náhradných mliek je veľmi vysoká a niektoré možno ani nezodpovedajú kvalitou. Každá mamina, ktorá môže dojčiť a je na seba hrdá, tak právom ľudia by ich nemali odsudzovať, ale povzbudzovať. Veď je to symbol materstva a rodiny, práve preto mám toľko detí, zavinila to túžba po dojčení, ďakujem.

Odpoveď

Začala by som tým, že Beba ha je výborné mlieko, zdá sa však, že na váš problém to nie úplne šťastné riešenie. Rieši len problém alergického terénu, má však vysoký obsah laktózy. BEBA sensitive patrí k počiatočnej hypoalergénnej výžive s nízkym obsahom laktózy. Pri potvrdení laktózovej intolerancie máte nárok na ALL 110, nízkolaktózové mlieko, netreba sa báť vybavovania cez poisťovňu, je to celkom rýchlo. Hypoalergénne mlieko po roku podávať netreba, výborné sú mliečka bifidované, je však potrebné poradiť sa s Vaším pediatrom, podľa stavu dieťaťa. Značka je dôležitá.

19.3.2009 10:52
Viac o téme: detirecept

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist