Kočíky TFK zvládnu chôdzu, behanie, cyklistiku, korčuľovanie i lietanie

Nemecká značka TFK sprehľadnila svoju kolekciu kočíkov a pre každú kategóriu má po novom len jeden model. Odpadá tak náročné zisťovanie, v akých detailoch sa rôzne varianty líšia. V rámci zjednodušovania boli zredukované počty konštrukcií, ubudlo množstvo adaptérov a tiež zostala len jedna univerzálna hlboká korba.

tfk-sport-1100x618.jpg Zdroj: Babypoint

Nová kolekcia nemeckých kočíkov TFK zahrňuje: všestranný kočík TFK Mono pre každodenný život, prevedenie TFK Duo pre dvojičky, TFK Sport pre behanie či in-line korčuľovanie, TFK Velo pre cyklistiku a TFK Dot 2 pre lietanie, pretože posledný menovaný kočík možno zložiť a voziť ako kabínovú batožinu na palube lietadla.

Všestranný kočík TFK Mono pre každodenný život

Všestranným kočíkom pre bežné denné aktivity i občasné behanie je športový kočík TFK Mono. Odľahčená konštrukcia kočíka vhodného pre deti od 6 mesiacov si zachovala vysokú nosnosť až 34 kg. S väčším dieťaťom počíta i priestranné sedenie s veľkou rozložiteľnou strieškou a s UV sieťkou pre vetranie v letných dňoch. Štandardom je priedušný poťah AirGo po celom povrchu sedenia, ktorý reguluje teplotu dieťaťa a odvádza pot. Všetky tri kolesá sú rovnako veľké, vo variante TFK Mono Air sú nafukovacie a odpružené, otočné predné si môžete zaaretovať i vycentrovať, aby pri behaní držalo rovnú stopu. Vo variante TFK Mono Eco je kočík vybavený odnímateľnými nízkotlakovými kolesami so vzduchovou komorou Air Chamber – tie nie sú nafukovacie, takže odpadá riziko prepichnutia, ale jazdné vlastnosti majú vďaka materiálu z pevnej gumy rovnaké ako kolesá nafukovacie. Samozrejmosťou kočíku TFK Mono sú bezpečné kotúčové brzdy s ručným ovládaním na rukoväti pre plynulé pribrzďovanie. Ovládanie rýchlosti je dobré nielen pri jazde z kopca, ale i na skateboarde Mamaboard T-00-110, ktorý možno na kočík prichytiť. Polohovanie chrbtovej opierky je plynulé, výškovo možno nastaviť aj nožnú opierku. Rovnako tak si možno výškovo regulovať ergonomickú rukoväť z ECO kože.

Po dokúpení hlbokej korby Mono combi možno kočík TFK Mono využívať pre dieťa od narodenia.

S dokúpeným adaptérom možno nasadiť autosedačky BeSafe iZi Go, Maxi Cosi, Cybex, Römer.

TFK pamätalo i na starších súrodencov a na kočík možno po dokúpení prichytiť prídavné stúpadlo Multiboard T-00-112.

Kočík TFK Mono je dostupný v šiestich odtieňoch, mj. šedej, olivovo zelenej a hnedej.

Univerzálna hlboká korba TFK Mono Combi pre všetky kočíky

TFK Mono Combi je hlboká korba pre kočíky TFK Mono a TFK Sport. Je univerzálna a možno ju použiť najprv ako hlbokú korbu a neskôr premeniť na športovú nadstavbu, ktorú možno pripevniť v i proti smere jazdy. Hlboká korba TFK Mono Combi je vhodná pre deti od narodenia do 36 mesiacov. Tepelnú pohodu zaisťuje priedušný AirGo materiál po celej ploche sedenia, skladacia strieška i UV sieťka.

Pre dvojnásobnú radosť je určený kočík TFK Duo

Ak je vaša radosť od narodenia hneď dvojnásobná, môžete zvoliť kočík TFK Duo pre dvojičky. Opäť sa jedná o všestranný športovo ladený kočík pre bežné denné aktivity s odľahčenou hliníkovou konštrukciou a nosnosťou až 45 kg. Štandardom je priedušný poťah AirGo po celom povrchu sedenia, ktorý reguluje teplotu dieťaťa a odvádza pot, priestranné sedenie s veľkou rozložiteľnou strieškou a s UV sieťkou pre vetranie v letných dňoch. Všetky štyri kolieska sú rovnako veľké a môžu byť nafukovacie alebo nízkotlakové Air Chamber so vzduchovou komorou. Kočíky TFK Duo sú vybavené bezpečnými kotúčovými brzdami s ručným ovládaním na rukoväti, takže kočík možno pribrzďovať. Polohovanie chrbtovej opierky je plynulé, výškovo možno nastaviť i nožnú opierku a ergonomickú rukoväť z ECO kože.

Po dokúpení hlbokej korby Duo combi možno kočík TFK Mono využívať pre deti od narodenia.

S dokúpeným adaptérom možno nasadiť autosedačky BeSafe iZi Go, Maxi Cosi, Cybex, Römer.

Kočík TFK Duo je rovnako dostupný v šiestich odtieňoch mj. šedej, olivovo zelenej a hnedej.

Kočík TFK Sport je atlétom od narodenia

Atlétom konštrukcií i 16 palcovými odpruženými nafukovacími kolesami je kočík TFK Sport, vhodný pre každodenné behanie, in-line korčuľovanie a vôbec športové aktivity. Nafukovacie kolesá s predným pevným kolesom (nutné pre behanie) sú rýchloupínacie, takže sa jednoducho vycvaknú. Možno ich nahradiť otočným dvojkolieskom pre kľukatejšie cesty po meste. Kočík disponuje  kotúčovými bŕzdami s ručným ovládaním na rukoväti. Ručná brzda je veľmi dôležitá z pohľadu rýchlej reakcie, najmä pri jazde z kopca alebo na korčuliach, pretože reflex rukou je rýchlejší ako brzdenie nohou. A plynulé ručné ovládanie brzdy je príjemné trebárs v situácii, kedy si chcete len pribrzdiť. Z ďalších bezpečnostných prvkov je dobré spomenúť reflexné prvky, ktorými je opatrená celá sedacia časť a strieška a ktoré sa krásne rozsvietia, keď na ne zasvieti auto.

Košík pod kočíkom je dostatočne priestranný i pre väčší nákup, celková nosnosť kočíka i s dieťaťom je vysoká – 34 kg. TFK Sport má sediacu plochu i opierku pod hlavou z priedušného materiálu AirGo, ktorý odvádza pot podobne ako funkčné oblečenie. Navyše je zadná časť striešky vybavená UV sieťkou s UPF 50+ pre prísun čerstvého vzduchu. Kočík TFK Sport je veľmi priestranný, pre menšie deti ponúka výrobca vymedzovaciu vložku, aby deti sedeli rovno a nekrivili sa na jednu stranu. Samozrejmosťou sú  nastaviteľné opierky nôh či plynulé polohovanie do odpočinkovej pozície. Strieška je rozšíriteľná, zo spodku je opatrená náterom pre prečkanie prvých kvapiek dažďa.

Na konštrukciu kočíka TFK Sport sa dá nasadiť hlboká korba TFK MONO, takže možno kočík použiť od narodenia.

Rovnako tak s adaptérom možno nasadiť autosedačky BeSafe iZi Go, Maxi Cosi, Cybex, Römer.

Pre cestovanie lietadlom je ideálny kočík TFK Dot 2

Ľahký kočík TFK Dot 2 (váži len 8,3 kg, ale nosnosť má 25 kg) možno zložiť do tak malých rozmerov, že ho možno prepravovať ako kabínovú batožinu na palube lietadla. Pri čakaní na odlet ho tak môžu rodičia do poslednej chvíle využiť k presúvaniu s dieťaťom po letisku. O kompaktný rozmer sa starajú odnímateľné otočné predné kolesá s aretáciou, zadné kolesá sú rovnako odnímateľné a odpružené. Kočík TFK Dot 2 má pritom rozmerné lôžko a veľkú striešku, ktorá je vetrolamom i slnečníkom zároveň. Má obľúbenú a lepšie ovládateľnú spojenú rukoväť a väčšie outdoorové kolesá ecco so vzduchovou komorou. Sediaca plocha i opierka pod hlavou je z priedušného materiálu AirGo, ktorý odvádza  vlhkosť, čo sa hodí nielen pri cestách do teplých krajín, kedy sa deti veľa potia. Opierka chrbta je ergonomická, pásy päťbodové, madlo je odnímateľné pre pohodlnejšie usadzovanie.

Na konštrukciu kočíka TFK Dot 2 možno pripevniť autosedačku skupiny 0+, BeSafe, Maxi Cosi, Cybex, Römer, Recaro.

Cyklistický kočík TFK Velo je prvou štvorkolkou schválenou aj na behanie

Model TFK Velo je prvou cyklistickou štvorkolkou na svete, ktorá bola schválená aj na  behanie. Pre behanie sa obvykle vyrábajú trojkolesové modely s pevným predným kolesom, ktoré lepšie držia stopu predovšetkým v zákrutách. Model TFK Velo túto zvyklosť vyvracia, pretože tento kočík pre dve deti, ktorý napojíte nosnou tyčou za koleso (povolená rýchlosť až 25 km/h), je certifikovaný aj na behanie. Viac-menej z cyklistického sveta si kočík vybral tie najlepšie komponenty – zadné nafukovacie 20 palcové kolesá sú odpružené a majú duše a plášte od špičkového nemeckého dodávateľa Schwalbe, ktorý vyrába i pre náročné cyklokrosové či BMX bicykle. Rovnako tak sa o bezpečné zastavenie starajú z cyklistiky známe kotúčové brzdy Weber s ručným ovládaním. K parkovacej polohe brzdy je navyše treba obe ruky, aby keď odbrzďujete, nedošlo k náhodnému uvoľneniu – vďaka poistke je treba urobiť dva kroky.

Kočík TFK Joggster Velo je okrem iného i jediný kočík pre dvojičky (nosnosť až 65 kg), ktorý ponúkne i hlbokú korbu, takže ho rodičia môžu používať od narodenia dieťaťa a nemusia zaobstarávať na medziobdobie klasický kočík. Hlboká dvojitá korba s nosnosťou až 30 kg je nastaviteľná i do sediacej polohy pre väčšie deti.

Strieška je olemovaná reflexnými prvkami, vzadu na kolieskach sú odrazky a vo výbave je i LED svetielko. Kočík je vybavený i krytom s priezorom, ktorým sa odporúča kočík zakryť, aby deti neboli vystavené prachu a kamienkom lietajúcim za bicyklom. Samozrejmosťou sú päťbodové pásy či sedenie z priedušného AirGo materiálu, ktorý odvádza vlhkosť.

Viac informácií vrátane zoznamu kamenných i online predajní nájdete na www.tfk.czwww.babypoint.cz , FacebookuInstagrame.

 

21.5.2020 1:43| autor: Komerční prezentace

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist