Ježiškova poradňa: Čo urobí radosť tým najmenším

Vianoce by nemali byť o hromadách darčekov, ale hlavne o spoločných chvíľach. Správne zvolený darček navyše deti zabaví a poteší viac, ako keď nevie, po ktorom skôr siahnuť. Tu je pár osvedčených tipov.

funbaby.cz_-1100x618.jpg Zdroj: funbaby.cz

Novorodenec 0 – 6 mesiacov

Je snáď pravidlom, že najmenšie deti poteší viac než samotný darček jeho obal. Trhanie farebných, šuštiace papierov je pre nich často najlepším vianočným zážitkom. Darček, ktorý ocenia nielen bábätka, ale často aj rodičia, je vibrujúca, polohovateľná lehačka Zopa Relax. Mimika sa upokojí a zabaví poznávaním nových tvarov a materiálov na hrazdičke a rodičia si oddýchnu od nosenia.

Bábätko 6 – 12 mesiacov

Ako deti rastú, majú túžbu objavovať svet. Ideálnym darčekom pre malých objaviteľov je trojkolka. Nielen, že si s ňou deti užijú veľa zábavy, ale navyše sa na nej naučí držať rovnováhu a zoznámi sa, ako fungujú pedále. Najvhodnejšie sú trojkolky ako Zopa Citigo alebo Doona Liki Trike, ktoré porastú spolu s vaším dieťaťom, majú často vodiaca tyč a chrbtovú opierku, ktorú možno postupne, ako dieťa zdokonaľuje jazdu odstrániť.

Ku zdokonaľovanie pohybových schopností skvele poslúži tiež podložka. Tá by mala byť z protišmykového materiálu a mala by mať dobré izolačné schopnosti. Mamičky si chvália napríklad podložku Zopa Play.

Deti v tomto veku si často nájdu svojho prvého nerozlučného kamaráta v podobe plyšovej hračky. Ideálnym kamarátom môže byť napríklad pletené, antialergénne zvieratko, ktoré je vďaka svojmu dizajnu aj krásnym doplnkom do izbičky.

Batoľa 1,5 – 3 roky

Deti v tomto veku radi napodobňujú dospelých vzory. Poteší je preto napríklad odrážadlo podobné skutočnej motorke ako je Zopa Easy Way alebo odrážadlo s kovovou konštrukciou Zooter.

Staršie deti už tiež majú potrebu na vlastné súkromie, miesto, kde môžu schovať seba aj svoje poklady. Doma v izbičke ale napríklad aj v lete na záhrade si užijú veľa zábavy aj súkromia v preliezacie domečkách. Ten od Zopy má navyše aj špeciálnu miestnosť na loptičky.

Všetky tipy z Ježiškove poradne nájdete na funbaby.cz.

13.11.2019 7:01| autor: Komerční prezentace funbaby.cz
Viac o téme: detidieťarodičia

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist