Zázrak pre detskú pokožku? Jedine nechtík lekársky!

Nechtík lekársky, bylinka, na ktorú spoliehali už naše babičky, za celé generácie nestratila nič zo svojich blahodarných účinkov. A tak aj dnes jeho žiarivo oranžové kvety poskytujú úľavu predovšetkým citlivej pokožke, ktorá sa to, ako odolávať svetu, ešte len učí.

baby_1100x618_2-1100x618.jpg Zdroj: Weleda

Keď zistíme, že čakáme bábätko, začína obdobie nielen radosti a nadšenia, ale aj pátrania, čo všetko v starostlivosti o neho nesmieme zanedbať. A je to práve pokožka novorodencov, na ktorú sa väčšina mamičiek začína hneď po pôrode sústrediť – je totiž ľahko prístupná a na trhu existuje toľko lákavých kozmetických produktov… Než sa ale pustíte do neustáleho natierania, kúpania, utierania a stláčania drobného telíčka, na chvíľku sa zastavte a porozmýšľajte. Detská pokožka je päťkrát tenšia než pokožka dospelých. To znamená, že bez zvyšku absorbuje všetky látky, ktoré na ňu aplikujeme a na tieto podnety reaguje veľmi citlivo. Navyše ešte istý čas potrvá, než si vybuduje svoju vlastnú obranyschopnosť. Buďte k nej preto šetrní a myslite na to, že menej je v tomto prípade vždy viac. Na čo by sme sa ale mali predovšetkým zamerať?

Aké časté by malo byť kúpanie?

Možno nie je náhoda, že sa väčšine novorodencov nepáči kontakt s vodou. Časté kúpanie môže ich pokožku zbytočne vysušovať a spôsobovať jej citlivosť. Doprajte jej čas… Spočiatku bohato postačí bábätko kúpať raz za týždeň a to v čistej vode bez peny, sprchových gélov a ďalších zaťažujúcich prímesí. Ak cítite, že by jeho pokožke určitý druh výživy prospel, môžete do kúpeľa pridať zopár kvapiek neparfumovaného oleja, napríklad Nechtíkového dojčenského kúpeľa od Weledy, ktorý neobsahuje nič viac než hojivý extrakt z nechtíka lekárskeho a dva šetrné rastlinné oleje – mandľový a sezamový. Pokožku dieťatka rozmaznávajú a jemne čistia.

Ako sa o pokožku dieťatka starať každý deň?

Je pravda, že kohútiková voda, ktorú napúšťame do vaničky, môže byť tvrdá. A nie je výnimkou, že na ňu detská pokožka reaguje vysušením, precitlivenosťou, prípadne aj ekzémom. Okrem vody na kožu pôsobia aj ďalšie vplyvy ako je prach alebo napríklad smog… Na každodenné použitie sa tak odporúča šetrný neparfumovaný olejček, ktorý podporí zdravý vývoj detskej pokožky. Vyskúšať môžete napríklad Nechtíkový dojčenský olej od Weledy, ktorý je skvelou voľbou na ošetrenie suchej, odretej či podráždenej pokožky, na dočistenie zadočku či ako súčasť dojčenskej masáže. Zloženie je veľmi minimalistické, len ľahký sezamový olej a výťažok z organického nechtíka.

Ako si poradiť so zapareninami v oblasti plienok?

Keď sa bábätko narodí, začína pre neho kolotoč spinkania, jedenia a mokrých plienok, ktoré jeho citlivú pokožku spoľahlivo dráždia. Vyskytnúť sa nej môžu bolestivé vyrážky alebo začervenanie. V takom prípade je vhodné umyť zadoček teplou vodou obohatenou o blahodarný olejček a potom pokožku poklepávaním šetrne vysušiť. Následne ju skúste ošetriť Nechtíkovým dojčenským krémom na zapareniny s lanolínom a oxidom zinočnatým, ktoré ju ochránia pred nadmernou vlhkosťou. Pridaný mandľový olej a extrakt z nechtíka a harmančeka jej zasa poskytnú úľavu a zanechajú ju hodvábne jemnú.

Značka Weleda je mamičkami najodporúčanejšou detskou kozmetikou, je vhodná od prvého dňa života a má za sebou desiatky rokov skúseností s prírodnou starostlivosťou o pokožku. Viac informácií nielen o tom, ako sa starať o citlivú detskú pokožku sa dozviete na www.weleda.sk.

23.11.2020 4:13| autor: Komerčná prezentácia

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist