Viete, ako sa starať o pokožku predškolákov?

Nielen pokožka novorodencov a bábätiek si vyžaduje špeciálnu starostlivosť. Úplne rovnako je na tom aj pokožka predškolákov, ktorá ešte nie je taká silná ako pokožka dospelých. Zistite, ktorá detská kozmetika je pre vašich malých predškolákov vhodná a ako môžete ich pokožku účinne chrániť pred vplyvmi okolitého prostredia.

uvodni-babyweb-1100x618.jpg Zdroj: Weleda

Úlohou našej kože je chrániť nás pred poranením od UV žiarenia, infekciami a ďalšími vonkajšími vplyvmi. Táto neľahká úloha môže byť o to ťažšia, pokiaľ našej pokožke niečo chýba a nie je o ňu správne postarané. Detská pokožka to má ešte o niečo ťažšie. Je až päťkrát tenšia ako pokožka dospelých.

Má teda slabšiu pigmentáciu, je citlivejšia na UV žiarenie, náchylnejšia na dehydratáciu a ľahko vstrebáva látky, s ktorými príde od styku. Situácia sa otočí k lepšiemu okolo šiesteho roku života dieťaťa, keď bude mať rovnakú štruktúru ako tá vaša. Chráňte dovtedy pokožku svojich ratolestí s tými správnymi produktmi.

Voňavý kúpeľ z prírody

Zatiaľ čo predškoláci riešia, ako dobyjú nový vodný svet a kde hľadať bájny podmorský poklad, rodičia riešia výber detskej kozmetiky do kúpeľa. Vzhľadom na to, aká je detská pokožka citlivá a krehká, je náchylnejšia na podráždenie a dehydratáciu. Pri výbere detského šampónu a sprchového gélu treba mať na pamäti, že produkty vhodné pre dospelých nemusia byť vhodné pre deti.

Detská pokožka vyžaduje miernejšie zloženie, ktoré udržuje prirodzenú rovnováhu pokožky a neporušuje jej ochrannú bariéru. A to dokonale spĺňa sprchový krém a šampón 2 v 1 Veselá limetka od Weledy. Receptúra ​​je vytvorená priamo na mieru potrebám detskej pokožky. Je plná prírodných surovín na čele s vyživujúcim BIO sezamovým olejom a prírodné esenciálne oleje z limetky a citróna prepožičiavajú emulziu osviežujúcu vôňu.

Šetrná nechtíková starostlivosť

Rovnako dôležitá je aj starostlivosť o detskú pokožku po kúpeli, a to vrátane pleti. Zaraďte do každodennej rutiny bohatý nechtíkový detský krém od Weledy s obsahom organického sezamového oleja a extraktu z nechtíka lekárskeho. Pokožku vášho predškoláka či predškoláčky dokonale ochráni, vyživí a vyhladí

Starostlivosť o pokožku svojich detských lások môžete ešte rozšíriť o pleťový krém s nechtíkom lekárskym, lanolínom a mandľovým olejom. Tváričky vašich detí budú šetrne chránené a hydratované, pripravené naučiť sa naplno využívať svoju prirodzenú ochrannú funkciu. Nezabudnite tiež na ochranu pred vetrom a mrazom! Zjemňujúci a vyživujúci all-in-one nechtíkový balzam je výborným strážcom detskej pokožky pred nástrahami akéhokoľvek počasia.

A čo je na týchto produktoch najlepšie? Celý nechtíkový rad vznikl v spolupráci s lekárnikmi a pôrodnými asistentkami. Zloženie je teda naozaj premyslené a neobsahuje syntetické konzervanty, parfumáciu alebo farbivá.

 

28.11.2023 12:26| autor: Komerčná prezentácia

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist