Starostlivosť pre malých výletníkov, alebo ako chrániť pokožku bábätka na cestách

Vedeli ste, že detská pokožka je trikrát citlivejšia a päťkrát tenšia ako pokožka dospelých, a to až do 6 rokov veku dieťaťa? Preto ju chráňte nielen doma, ale aj na cestách, kde je vystavená mnohým vplyvom od UV žiarenia, cez teplotné výkyvy, až po mráz. Zistite, ako chrániť pokožku bábätka a dopriať jej tú najlepšiu možnú starostlivosť.

produktovy-tip-1-univerza╠ulni╠u-balza╠um-1100x618.jpg Zdroj: Weleda

Detská pokožka potrebuje čas

Či už sa vyberiete do mesta alebo do prírody, detskej pokožke stačí len pár minút, aby na ňu zapôsobili vonkajšie vplyvy. Stopercentne funkčná kožná bariéra sa totiž ešte pár mesiacov po narodení vyvíja. Počas tohto obdobia pokožka dieťatka vstrebáva zo svojho povrchu viac látok ako koža dospelého. O to viac je náchylná na vysušenie a podráždenie. To však neznamená, že musíte sedieť s bábätkom doma a nemôžete vyraziť na výlet. Stačí si do tašky alebo batôžka pribaliť tých správnych pomocníkov.

Jeden balzam na všetko

Veľkého ochranára detskej pokožky, ktorý sa zmestí do vrecka, stvorila Weleda z ručne zbieraných kvetov nechtíka lekárskeho. Nechtíkový balzam All-in-one chráni pokožku pred nástrahami akéhokoľvek počasia. Nielenže podporuje prirodzenú bariérovú funkciu, ale po nanesení vytvorí okamžitý ochranný štít.

Balzam je skvelý aj na už popraskanú detskú pokožku. Poskytne jej okamžitú úľavu a pomôže jej byť deň odo dňa silnejšou. Ďalej je vhodný aj pre začervenané líčka a bradu, podráždenú slinami počas rastu zúbkov.

Voľba poroty MAMAvoľba 2023

Pre svoje skvelé účinky, čisto prírodné zloženie a príjemnú vôňu sme sa stali voľbou číslo jedna v   v sekcii Kozmetika. Detský balzam s extraktom z nechtíka lekárskeho uspel tiež aj v štúdii, ktorej sa zúčastnilo 33 dojčiat a batoliat. Pri aplikácii raz denne počas 4 týždňov potvrdilo 92 % mamičiek okamžité upokojenie suchej pokožky a 87 % menej problémov so suchou kožou.

„Používame celá rodina a sme veľmi spokojní. Balzam je výborný aj ako SOS starostlivosť pri rôznych poraneniach. Vrelo odporúčam.“

  • Kami, spokojná zákazníčka Weledy

Nechtík lekársky: kamarát nielen do dažďa

Kvety nechtíka lekárskeho obsahujú betakarotén, silice, saponín, horčin, alebo napríklad vitamín C. Tieto a ďalšie aktívne látky upokojujú podráždenie a podporujú tvorbu tkanív. A nielen to: súčasne chránia kožu v boji proti vonkajším vplyvom, ako je UV žiarenie, mráz, vietor, či teplotné výkyvy. Práve preto je vhodnou starostlivosťou najmä o detskú pokožku a Weleda naň nedá dopustiť už viac ako 50 rokov.

 

25.9.2023 3:14| autor: Komerčná prezentácia

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist