Ako vybrať správny kočík pre vás i vaše dieťa?

Vanička, golfáč, kombinácia, športiak – mamičke začiatočníci ide určite z množstva pojmov týkajúcich sa kočíkov hlava okolo. Ponuka je dnes totiž naozaj široká. Ako sa v nej zorientovať a vybrať toho najlepšieho pomocníka pre prevážanie vášho dieťaťa?

b-agile-m-1100x618.jpg Zdroj: Britax Römer

Čo je kombinovaný kočík?

Kombinovaný kočík sú vlastne také dva kočíky v jednom. Znamená to, že dostanete podvozok a k tomu korbu pre bábätko i športové sedenie pre väčšie, sediaci dieťa. Môžete sa stretnúť tiež s pojmom trojkombinácia – v tom prípade sa jedná o celý set obsahujúci navyše ešte autosedačku, ktorá bude kompatibilná s podvozkom kočíka.

Kde budete jazdiť?

Pred výberom je dôležité si uvedomiť, ako a kde chce mamička kočík využívať. Podľa toho sa rozhodnete, aké vlastnosti na vašom kočíka nesmú chýbať a aké môžete potlačiť.

Kočíky do prírody

Kolieska sú dôležitým základom pre kočíky, s ktorými chcú mamičky zdolávať vzdialenosti v teréne. Už neplatí, že jediná kvalitné kolieska sú tie nafukovacie. Kolieska so špeciálne vyvinutou pevnou výplňou dnes ponúka minimálne rovnako komfortnú jazdu, ako tá nafukovacie. Navyše ušetrí starosti s dofukováním a vyhnete sa aj prepichnutiu. Dôležité je, aby kolieska bola dostatočne veľká a odpružená.

U kočíkov do terénu potom nie je na obtiaž, keď podvozky majú nejaké kilo navyše. Zaistí tak väčšiu stabilitu a zabráni prevráteniu.

Ideálnym kočíkom, ktorý zvládne aj ťažký terén a zároveň neurobí hanbu na prechádzke v meste je Britax Römer Go Big 2. Má veľmi pevný podvozok a kvalitné kolesá a do detailu prepracovanú korbu aj športové sedenie. Za svoje kvality získal v minulosti najlepšie hodnotenie v prestížnom teste organizácie Stiftung Warentest.

Kočíky do mesta

V meste mamička potrebuje, aby sa kočík ľahko ovládalnebol príliš ťažký na zdvíhanie pri cestách mestskou hromadnou dopravou. Na prechádzkach mestskými parky je samozrejme dôležitý tiež moderný dizajn. Pre tieto účely sú vhodné kočíky s menšími kolieskami a ľahšími podvozky. Ak by ste sa v priebehu používania rozhodli, že chcete predsa len častejšie do prírody, značky dnes ponúka riešenie v podobe možnosti výmeny koliesok za športovejší verzii.

Jednoducho ovládateľný, ľahký kočík, ktorý ale zároveň má kvalitný podvozok aj kolesá, je Britax Römer B Agile M. Má veľa praktických vychytávok ako napríklad skladanie jednou rukou.

Kočíky na šport

Behanie je dnes veľkým trendom. Ak patríte tiež k športovým nadšencom, poohlídněte sa po kočíkoch, ktoré budú zvládať vaše tempo. Kočíky určené pre šport sa vyznačujú trojkolovým podvozkom s kvalitnými kolesami. Nesmie chýbať ani ručná brzda umiestnená na madle. Jedine tak bude vaša športovanie bezpečné pre vás i bábätko.

Skvelým parťákom na športovanie je kočík Bob Revolution Pro, ktorý je schválený ako pre behanie, tak pre inline korčuľovanie. Využívajú ho aj profesionálni trénerky strolleringu (cvičenie mamičiek s kočíkmi).

21.10.2019 10:44| autor: Komerčná prezentácia Britax Römer

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist