Jak dlouho před porodem musím být pojištĕna u slovenské

Jak dlouho před porodem musím být pojištĕna u slovenské pojišťovny, aby veškeré lékařské prohlídky a porod byl placený zdravotní pojišťovnou?

Odpoveď

Zákon 580/2004 o zdravotnom poistení presne stanovuje podmienky, za akých je osoba povinne verejne zdravotne poistená. Podmienky spĺňa iba osoba, ktorá ma na Slovensku trvalý pobyt, alebo je na Slovensku zamestnaná alebo na Slovensku podniká. Ak prichádza osoba z EÚ, musí splniť navyše podmienku, že predloží zdravotnej poisťovni, ktorú si vybrala, doklad o ukončení zdravotného poistenia v EÚ. V prípade osoby prichádzajúcej z UK alebo Írska je to potvrdenie o skončení pracovného pomeru. Osoba bude poistená spätne ku dňu, kedy jej skončilo zdravotné poistenie v EÚ. Odo dňa platnosti poistenia v slovenskej zdravotnej poisťovni má poistenec nárok na plnú zdravotnú starostlivosť hradenú z verejného zdravotného poistenia, teda aj vrátane preventívnych prehliadok, pôrodu a popôrodnej starostlivosti.

3.4.2009 2:10

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist