26. 2. 2017  |  Meniny: Viktor

Cisársky rez

Cisársky rez je čoraz častejším spôsobom príchodu bábätiek na svet. Pôrod panvovým koncom, či pôrod dvojičiek už nie sú v dnešnej dobe rodené prirodzene a keď, tak len zriedkavo. Viac ...

Ako dlho musíme čakať po cisárskom reze?

OTÁZKA TÝŽDŇA Minulý rok vo februári sa mi narodil chlapček cisárskym rezom. Vážil 3870 g a meral 52 cm. Teraz by sme s manželom chceli druhé bábätko. Zaujímalo by ma, či ešte musíme čakať? Môj zdravotný stav je dobrý, rana sa dobre zahojila.... Celý článok »

Čaká vás cisársky rez?

Percento vykonaných cisárskych rezov stúpa a predpokladá sa, že ešte stúpať bude. Tento trend cisárskych rezov súvisí mimo iného s vyšším počtom pôrodov extrémne nezrelých novorodencov. Celý článok »

„Cisár“ vládne svetu

Svetová zdravotnícka organizácia bije na poplach. Tento rok prvý raz vydala odporúčanie, že k cisárskemu rezu majú lekári pristúpiť len v prípadoch „nevyhnutných z lekárskeho hľadiska“. Dokonca sa hovorí o celosvetovej „epidémii cisárskych rezov“.... Celý článok »

Chcem tretie dieťa po cisárskych rezoch

OTÁZKA TÝŽDŇA Môžem si dovoliť tretie tehotenstvo, keď už mám za sebou dva cisárske rezy (už je to 8 rokov)? Mám 39 a môj gynekológ mi tretie otehotnenie neodporučil práve preto, že by znovu muselo byť ukončené cisárskym rezom. Aké je riziko, keď... Celý článok »

Ako Oliver prišiel na svet

PÔROD ZBLÍZKA Sophii sa narodil zdravý a krásny chlapček. Pôrod však prebehol podľa iného scenára, ako plánovala... Jej priateľka Gaurí bola takmer po celý čas s ňou. Celý článok »

Cisársky rez

Pre veľmi zvedavé čitateľky a čitateľov sme sem zaradili článok o cisárskom reze od autora vskutku povolaného, odborného asistenta z Ústavu pre starostlivosť o matku a dieťa v Podolí, MUDr. Petra Křepelky. Celý článok »

Občas krvácam

OTÁZKA TÝŽDŇA Som po cisárskom reze a ešte občas krvácam, väčšinou po pohlavnom styku. Krv je jasnočervená a niekedy pociťujem mierne bolesti v podbrušku. Na kontrole u gynekológa po šestonedelí bolo všetko v poriadku. Mám sa obávať problémov... Celý článok »

Cisársky rez – trend budúcnosti

Kedysi sa považoval zákrok cisárskeho rezu, ktorým prichádzalo dieťa na svet, za krajné riešenie. Pristupovalo sa k nemu v prípade, keď si komplikácie počas príchodu dieťatka na svet vyžadovali radikálny lekársky zákrok. Súčasnosť však ukazuje, že... Celý článok »

Úsmev pomáha všetko zvládať ľahšie

Narodením môjho syna Ondreja som sa stala na odporúčania kamarátok vašou čitateľkou a rozhodla som sa, že sa podelím so svojimi skúsenosťami z nitrianskej pôrodnice. V poslednom čase malo toto oddelenie pár nepekných kritík zo strany nespokojných... Celý článok »

"Operatívny" pôrod

Niekedy sa dieťaťu musí pomôcť na svet kliešťami alebo vakuumextrakciou. Kliešte sú nástrojom zosilňujúcim alebo nahrádzajúcim vypudzovacie sily. Celý článok »

Cisársky rez

Pôrod cisárskym rezom nie je na Slovensku možné realizovať na prianie rodičky, ale musí byť indikovaný lekárom. Aj keď detí narodených cisárskym rezom na Slovensku pribúda, ide o operatívny pôrod, ktorý zo sebou prináša aj určité riziká a netreba... Celý článok »

Naposledy navštívené