Žijem v Škótsku, a poprosím o Vaše rady: 1. doktorka mi

Žijem v Škótsku, a poprosím o Vaše rady: 1. doktorka mi robila len tehotenský test, nič mi nepovedala, poslednú menštruáciu som mala 10. apríla 2009, prosím, ktorý je to asi týždeň?
2. pracujem za pásom, a teda stojím celý deň na nohách a je tam aj celkom chladno, môže to nejako uškodiť? 3. Ak sa rozhodnem porodiť na Slovensku, mám nárok na bezplatný pôrod? Tu som zamestnaná na dobu neurčitú a odvádzam poistné, budem musiet platiť na Slovensku za pôrod? 4. čoho sa mám vyvarovať v jedle? 5. doktorka mi dnes predpísala amoxycillín, nemôže to uškodiť?

Odpoveď

Tehotenské týždne sa počítajú od prvého dňa poslednej menštruácie, teda od 10. apríla a tehotenstvo trvá 40. týždňov. Vaša práca nie je úplne vhodná pre tehotné, najmä vo vyššom týždni tehotenstva. Pôrod na Slovensku máte hradený zdravotnou poisťovňou. Platia zásady zdravej životosprávy, vyhýbajte sa alkoholu a fajčeniu, kávu je možné piť, ale v malom množstve. Amoxycilín je bezpečné antibiotikum v tehotenstve.

4.6.2009 10:37

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist