Som v 10. týždni tehotenstva a mám kŕče v bruchu, zápchu a

Som v 10. týždni tehotenstva a mám kŕče v bruchu, zápchu a pozorujem riedky-vodnatý výtok, ktorý zapácha, niekedy sa musím aj trikrát do dňa sprchovať. Predtým som mala aj svrbenie, tak mi doktorka predpísala vaginálny krém, ktorý ma pôsobnosť 6 dní, ale výtoky sa vrátili, no už bez svrbenia. Poradťe mi, čo by som mala urobiť. Pri prvom synovi som v 6. mesiaci mala streptokoka a pri pôrode mi odtiekla skoro zelená plodová voda a hrozila infekcia. Môže sa streptokok vrátiť?

Odpoveď

Zápcha sa môže v tehotenstve vyskytovať, prevenciou je dostatok tekutín, pohybovej aktivity a ovplyvnenie zloženia stravy - najmä dostatok vlákniny. Slabé pobolievanie podbruška v tehotenstve je úplne normálne, pri kŕčoch v brušku je určite potrebné vyšetrenie. Pretrvávajúca infekcia v pošve môže spôsobovať tehotenské komplikácie aj odtok plodovej vody, takže Vám znova odporučím návštevu u gynekológa s kultivačným vyšetrením prostredia v pošve.

8.1.2009 1:20
Viac o téme: plodová voda

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist