Som tehotná v 39. týždni. V piatok som bola u lekárky, ktorá

Som tehotná v 39. týždni. V piatok som bola u lekárky, ktorá mi robila vyšetrenie. Keď som od nej odišla, začala som krvácať a musela som sa vrátiť. Medzitým krvácanie prestalo. Ona mi povedala, že to je z vyšetrenia, mohla mi poškodiť kŕčok maternice. Keď som došla domov, začalo sa to zasa, tak som jej hneď volala. Rozprávala som sa so sestričkou, ktorá mi povedala, že sa nemám báť, že to je stále z toho vyšetrenia a že pokiaľ je tá krv taká svetlá, mám ísť do nemocnice, ale pokiaľ je to taká hnedá, ako výtok, nemám sa báť, to bolo aj v mojom prípade. Povedala, že to je pred pôrodom a pôrod môže prísť každú chvíľu. Prosím Vás o radu, mne ten výtok vôbec neprestal, mala som aj včera aj dnes, ale len taký slabý hnedý. Neviem, či sa mám obávať a ísť s tým do nemocnice, alebo to nie je nič vážne. Pohyby cítim normálne. Sem-tam ma zvykne zabolieť v brušku, no hlavne večer, cez deň nie a zvykne mi tvrdnúť. Mohla by som poprosiť o radu?

Odpoveď

Naozaj špinenie po vaginálnom vyšetrení sa môže vyskytovať a neznamená to nič zlé. A ani to, že Vás gynekologička vyšetrila necitlivo alebo niečo podobné. Špinenie však trvá krátko - jeden až dva dni. Pri pretrvávaní špinenia alebo krvácania je v každom prípade istejšie absolvovať vyšetrenie na zistenie príčiny krvácania.

24.2.2009 4:42

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist