Tipy na víkend s deťmi: 19. – 20. október

Babie leto klope na dvere a to je vynikajúca príležitosť vychutnať si nadchádzajúce víkendy. Prinášame vám hneď niekoľko tipov, kam sa vybrať s deťmi. Rozprávky v planetáriu (19. 10., Hvezdáreň a planetárium v Prešove) Hvezdáreň a planetárium v Prešove prináša hneď niekoľko možností na netradičný zážitok. Pozorovanie hviezdnej oblohy, výstavy či hudobné predstavenia pod umelou hviezdnou oblohou. Nechýbajú ani pravidelné rozprávkové predstavenia – už […]

jesen-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock

Babie leto klope na dvere a to je vynikajúca príležitosť vychutnať si nadchádzajúce víkendy. Prinášame vám hneď niekoľko tipov, kam sa vybrať s deťmi.

Rozprávky v planetáriu (19. 10., Hvezdáreň a planetárium v Prešove)

Hvezdáreň a planetárium v Prešove prináša hneď niekoľko možností na netradičný zážitok. Pozorovanie hviezdnej oblohy, výstavy či hudobné predstavenia pod umelou hviezdnou oblohou. Nechýbajú ani pravidelné rozprávkové predstavenia – už 19.10. sa môžu malí návštevníci tešiť na rozprávku Ariadnina čelenka o súhvezdí Severnej koruny.

Číta celá rodina (18. – 19. 10., Knižnica pre mládež mesta Košice)

Čítanie s deťmi od útleho veku im neuveriteľne pomáha v rozvoji v ich osobnosti. Načerpať mnoho inšpirácií na prácu s detskými knihami môžete práve vďaka akcii Číta celá rodina. Bohatý program zahŕňa zážitkové čítania, divadelné predstavenia, ale aj tvorivé dielne.

Budatínsky rínok (20. 10., hrad Budatín)

Hrad Budatín uzatvára sezónu krásnym podujatím. Farmári a remeselníci budú na hrade pracovať na kolovrátku, stavať studňu, variť slivkový lekvár… Pripravená je aj drotárska rozprávka, zážitkové prehliadky či otvorenie novej expozície.

Leť, šarkan, leť (hocikde a hocikedy) 

Vychutnajte si babie leto a užite si jesenný deň. Zabavte sa pri spoločnej tvorbe šarkana, ktorého na najbližšej lúke vypustite do sveta. A ak ste kreatívne tvory, nezabudnite si aj vyrezať svetlonosa či s pomocou gaštanov vyformovať postavičky. Vychutnajte si všetky farby jesene.

Tipy pre vás pripravila Kristína Ciglanská a jej Malí výletníci. Ak sa vám tieto tipy páčili, môžete nás sledovať aj na Facebooku alebo Instagrame, kde na vás čakajú ďalšie inšpirácie, kam na výlet s deťmi.

17.10.2019 6:56| autor: Kristína Ciglanská

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist