Oblečenie do práce

Väčšina žien môže až do piateho mesiaca tehotenstva nosiť bežné oblečenie zo svojho šatníka. Ak však povaha ich zamestnania vylučuje nosenie džínsových alebo menčestrových nohavíc a voľnejších tričiek, tieto mamičky musia skôr či neskôr vyhľadať krajčírsku dielňu a tehotenské šaty alebo kostýmček si dať ušiť priamo na mieru alebo navštíviť niektorú zo špecializovaných predajní s tehotenskou módou.

Pohodlné i krásne

Najdôležitejším kritériom pri výbere vhodného oblečenia je jeho pohodlnosť. Dostať ho v každom tehotenskom butiku (pozri Zoznam špecializovaných predajní). A verte, že je skutočne z čoho vyberať! Pri nákupe by ste mali vychádzať zo zásady, že oblečenie má byť voľné, vzdušné, ľahké a aspoň čiastočne upraviteľné. Tehotné ženy musia počítať aj s tým, že v dôsledku hormonálnych zmien sa viac potia.

V zimných mesiacoch by ste mali uprednostniť takzvaný cibuľkový štýl, to znamená, viac vrstiev na sebe. Keďže je vrstvenie veľmi módna záležitosť a navyše existujú aj niektoré značky, napríklad Noppies, ktoré priamo navrhujú jednotlivé kolekcie tak, aby sa ich oblečenie dalo pekne vrstviť a farebne kombinovať, môže sa pre vás táto zásada nakoniec stať aj radosťou. Záleží teda len na vašich finančných možnostiach a vkuse. Za elegantné nohavice a blúzku zaplatíte minimálne 1 800 Sk/59,74 €.

Materiál

V chladnejších mesiacoch je najvhodnejšia bavlna alebo vlnený úplet, naopak, v lete sa odporúča nosiť vzdušné a chladivé materiály. Blúzky môžu byť vyrobené z pružných prírodných mäkkých vláken. Vhodné sú šnúrky v páse, tie sa totiž dajú ľahko povoliť a neobmedzujú v pohybe. Pamätajte na dostatok miesta v oblasti podpazušia a aj hrudníka.
Nie je nutné nakupovať originálne materské šaty, môžete použiť aj tie, ktoré ste nosili pred tehotenstvom. Stačí, že spĺňajú kritériá pohodlia.

12.5.2009 12:33| autor: Kateřina Bártová

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist