Tipy na víkend s deťmi: 26. – 27. október

Mesiac október sa už chýli ku koncu a preto si treba ešte vychutnať posledné krásne dni babieho leta. Užite si slnečné jesenné počasie a nechajte sa inšpirovať tipmi na víkend.

halloween-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock

Stridžie dni (25. – 26. 10., hrad Beckov)

Na hrade Beckov sa dozviete niečo o stridžích dňoch, ktoré boli v minulosti spájané so zimným slnovratom a so zlými magickými silami. O týchto našich tradíciách sa viac dozviete na hrade poučnou a zábavnou formou počas večerných predstavení, ktoré si pre návštevníkov pripravili.

Tekvicové jesenné slávnosti (27. 10., Stupavský park – Makovice)

Stupavský park sa oplatí navštíviť aj s najmenšími. Objavíte tu miesto na príjemnú prechádzku, jazierko, ale aj veľké detské ihrisko. A ako bonus si tu na záver októbra pripravilo centrum Makovice ten správny jesenný program. Nebudú chýbať ani dielničky pre deti či workshop s bylinkárkou.

Festival svetlonosov (27.10., Košice – Hlavná ulica pri Kaplnke sv. Michala)

Pri tekviciach zostaneme aj v rámci festivalu svetlonosov. Čaká na vás výstava tekvíc, tvorivé aktivity pre deti, samotný sprievod svetlonosov a aj strašidelná potulka Katovou baštou.

SNG (Bratislava)

Navštevujete s deťmi galérie? Že by sa tam nudili? Omyl! Galérie čoraz častejšie pripravujú program aj pre rodiny s deťmi. Inak to nie je ani Slovenskej národnej galérii v Bratislave, kde pravidelne pripravujú Nedeľu s príbehom, Tvorivý ateliér či Malé divy pre najmenších.
Tipy pre vás pripravila Kristína Ciglanská a jej Malí výletníci. Ak sa vám tieto tipy páčili, môžete nás sledovať aj na Facebooku alebo Instagrame, kde na vás čakajú ďalšie inšpirácie, kam na výlet s deťmi.

24.10.2019 6:39| autor: Kristína Ciglanská

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist