Čo nakupujú ľudia pred dovolenkou?

Chystáte sa autom do Chorvátska ako tisíce slovenských rodín? Alebo plánujete cestovať po Slovensku? V každom prípade vzniká otázka, ako zabaviť dieťa počas dlhých hodín v aute, keď musí nečinne sedieť. Odpoveďou môže byť nákup nejakej modernej elektroniky, ktorá dieťa na chvíľu zabaví a rodičom poskytne chvíľu pokoja alebo možnosť urobiť najnutnejšie činnosti. A hlavne sa sústrediť na šoférovanie.

Niektoré mamičky možno pobúri, že by deťom mali dávať do rúk počítač či DVD, deti predsa môžete zabaviť kreatívne – rozprávať im rozprávky, spievať si, trénovať riekanky. Buďme však realisti – kto to vydrží pri mnohohodinovej ceste autom bez prestávky? Deti majú vždy viac energie ako rodičia.

Nie každá elektronika nevyhnutne prináša len pasívnu zábavu, mnohé tablety napríklad disponujú výučbovými programami a interaktívnymi hrami, vďaka ktorým sa deti môžu rozvíjať mnohými smermi. Platí však, že všetko s mierou, opačný extrém je nechávať výchovu potomstva na televíziu a počítače.

Skutočnosť, že po elektronike siaha čoraz viac rodičov, potvrdzujú aj výsledky predaja: predaj detskej elektroniky pred prázdninami niekoľkonásobne vzrastá. 

Tablety s obmedzením

„Okrem stabilne populárnych herných konzol výrazne vzrástol záujem o detské tablety. Ide napríklad o tohtoročnú novú kolekciu s Maxipsom Fíkom,“ uviedol Karel Zimmermann, produktový manažér Hej.sk. „Pri produktoch tejto kategórie aktuálne registrujeme viac než stopercentný medziročný nárast predaja,“ dodal.

Dotykové tablety pre deti pritom nie sú len na zábavu, niektoré z nich, napríklad GoGEN Maxpad 7, obsahujú výučbové aplikácie, ako je Malý záchranár, Prvá pomoc či Dopravka, pútavo narozprávané známymi hercami. Tablety väčšinou disponujú aj tzv. rodičovským módom, ktorý umožňuje nastaviť čas, po ktorého uplynutí sa prístroj sám vypne. Tento tablet však môžu využívať aj sami rodičia – ide o model s plnohodnotným Android systémom a možnosťou pripojiť sa cez Wi-Fi na internet.

Na Babywebe tiež nájdete:

Popri tabletoch a príslušenstve, ku ktorému patria napríklad praktické puzdrá, sa v týchto dňoch rodiny s deťmi na dovolenku vybavujú aj prenosnými DVD prehrávačmi, slúchadlami, najčastejšie bezdrôtovými, a čítačkami elektronických kníh. Najpredávanejšou čítačkou je na Hej.sk eReading START 2, ktorá je vybavená kvalitným displejom a množstvom funkcií. Čítačka, ktorá ponúka čitateľom dennej tlače zadarmo množstvo periodík, je prvým zariadením svojho druhu na Slovensku, ktoré umožňuje cenovo zvýhodnené vypožičanie elektronických kníh z portálu eReading.cz.

K dovolenke patria tradične aj fotoaparáty. V lete obvykle stúpajú predaje digitálnych kompaktov a tiež detských vodoodolných modelov, ktoré dnes často disponujú výbornými parametrami takmer porovnateľnými s tradičnými fotoaparátmi. Ich prednosťami sú hlavne jednoduché ovládanie a ergonomický tvar prispôsobený menšej ruke. Popri fotení často umožňujú aj natáčanie videa.

Na kvalitné zariadenia je potrebná kvalitná batožina

„Popri nákupoch elektroniky zákazníci v týchto dňoch riešia aj výber batožiny. S rastúcim trendom leteckých dovoleniek, pri ktorých je nutné odbavovať batožinu, zákazníci vyberajú skôr kvalitnejšie a drahšie modely,“ podotýka Karel Zimmermann. K najpredávanejším batožinám na Hej.sk tak aktuálne patria luxusné cestovné kufre SuitSuit, ktoré sú odolné proti nárazom a majú silné kolieska, kvalitný výsuvný systém i zipsy. Výhodou je i to, že ich vnútorná podšívka sa dá ľahko vyčistiť.

„Zákazníci, ktorí sa na dovolenku chystajú autom, v týchto dňoch často obstarávajú aj autochladničky, ktorých predaj je tradične najsilnejší cez leto,“ uvádza Karel Zimmermann. Niektoré zariadenia umožňujú vďaka vstavanému meniču napätia prevádzku zo štandardnej zásuvky zapaľovača 12 V vo vozidle alebo z elektrickej siete 230 V. A tie najvyspelejšie sa môžu pochváliť aj displejom, digitálnym meraním vonkajšej teploty a dokonca funkciou ohrevu potravín.

A čo ste si na dovolenku kúpili vy?

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist