Knižné tipy mesiaca

Záujem o tlačené knihy stále neutícha. Aj vy patríte k tým, ktoré na knihy nedajú dopustiť? Prinášame vám tipy na horúce novinky aj stálice na čitateľskom nebi.
Doplňte svoju knižnicu o kúsky, ktoré nesklamú.

knizni_tipy-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock

Pre mamičky, ktorým nie je jedno, čo má ich rodina na tanieri, máme hneď dva tipy.

Bylinky pro děti a maminky

Staňková-Kröhnová Magdaléna

Knižka je určená pre všetky mamičky, ktoré chcú používať dostupné prírodné prostriedky pre svoje zdravie a zdravie svojich detí. Publikácia je prehľadná a predovšetkým zrozumiteľná, zameriava sa na využitie fyzioterapie a zdravej prírodnej stravy v tehotenstve, pri dojčení, v materstve a pre deti. Vychádza z ľudových tradícií, ponúka zdravé recepty a nápady na využitie rastlín pri tvorivej činnosti s deťmi.

Skryté nebezpečenstvo zdravých potravín

Prečo je „zdravá“ strava príčinou chorôb a nadváhy – preklad bestsellera The Plant Paradox.

Gundry Steven R.

Trápia vás zdravotné ťažkosti alebo obezita, aj keď jete veľa zeleniny, celozrnného pečiva a iných odporúčaných potravín? Chcete sa zbaviť chorôb, s ktorými si západná medicína nevie rady? Pomoc nájdete v tejto knihe!

Prelomový bestseller mení názory odborníkov a širokej verejnosti na to, aké potraviny sú naozaj zdravé. Odhaľuje bielkovinu lektín, ktorá sa nachádza v mnohých rastlinách a ďalších potravinách, ktoré bežne konzumujeme. Autor, vyštudovaný lekár, zrozumiteľne vysvetľuje, ako lektíny prispievajú k zhoršovaniu zdravotného stavu a prečo stojí najmä priemyselné spracovanie poľnohospodárskych produktov za tým, že sa mnohé potraviny stali skôr škodlivými než prospešnými.

Táto kniha ponúka skutočnú zmenu zmýšľania o potravinách. Či už ste zástancovia paleo, bezlepkovej, nízkosacharidovej alebo rastlinnej diéty, podložené názory a praktické rady lekára Gundryho vám pomôžu zvrátiť rozvoj autoimunitných aj neurodegeneratívnych ochorení.

Ak sa venujete osobnému rozvoju, určite vás zaujme kniha Zdroj

Zdroj

Swart Tara

Svetoznáma neurovedkyňa Tara Swart nanovo odhaľuje tajomstvo zákona príťažlivosti a používa na to poznatky z oblasti neurovedy, ale aj svedectvá ľudí, ktorí sa vydali na cestu vlastnej transformácie. Vo svojej knihe ukazuje efektívnu cestu, ako začať žiť odvážne sny a dosahovať vytýčené ciele nielen v práci, ale aj v osobnom živote.

Stačí vypnúť autopilota vo vlastnej mysli a krok za krokom sa k ich naplneniu môže dopracovať každý.

Vďaka krátkym cvičeniam a otázkam dokážete ľahko odomknúť svoj potenciál a prevziať kontrolu nad vlastnou budúcnosťou. Stačí si len uvedomiť, že pozitívne zmeny sa začínajú pozitívnym naladením na vlastný Zdroj a otvorením svojej mysle.

Tak málo stačí, aby sa z vás stal nový, sebavedomý človek!

A tiež niečo pre začínajúcich čitateľov…

Kúzelná trieda

Pospíšilová Zuzana, Trsťan Drahomír

Napínavý, bohato ilustrovaný príbeh o triede lapajov, ktorí sa zmenia na najlepšiu triedu v celej škole – jedným slovom, na kúzelnú triedu. Ich pani učiteľka je totiž víla a vie čarovať.

Dobrý starý pán učiteľ už na deti nestačí. Chcel by odísť do dôchodku, a tak hľadá niekoho, kto by mal jeho žiakov naozaj rád. Raz na dvere kabinetu zaklope veľmi milá mladá dáma, ktorá sa uchádza o miesto učiteľky. Pán učiteľ jej odovzdá svoju triedu a ona tých lapajov zmení na najlepšiu a najmúdrejšiu triedu v celej škole. Bude mať na to rôzne čarovné metódy… Pôvab knižke dodávajú ilustrácie Drahomíra Trsťana.

Kúzelná trieda, príbeh pokračuje

Pospíšilová Zuzana, Trsťan Drahomír

Možno to zatiaľ netušíte, ale školy sú plné dobrých víl. A nielen rozprávkové školy, ale aj tie skutočné. To, či sa v novom rozprávaní o kúzelnej triede znova stretnete s Jazmínou Bielou, nie je úplne isté, môžete si však byť istí, že aj tentoraz to bude dobrodružný príbeh plný čarov, ktorý vám pomôže zlepšiť sa v čítaní. Krátke kapitoly s krásnymi ilustráciami prečítate raz-dva a môžete tak prekvapiť rodičov i pani učiteľku.

 

24.2.2020 12:35| autor: Redakcia Babyweb.sk

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist