Mať alebo nemať manžela pri pôrode?

Vždy, keď sme sa rozprávali o deťoch a pôrodoch a prišla reč na to, či chcem u toho aj svojho manžela, tak som automaticky odpovedala áno.

Teraz som tehotná, ale týmto rozhodnutím si nie som ani náhodou istá. Skôr si myslím, že ho tam nechcem. Sme spolu viac ako osem rokov a poznáme sa takmer desať. Bohužiaľ neviem presne popísať pocit, prečo ho tam nechcem. Stalo sa to aj vám? Ako ste to manželovi diplomaticky zdelili?
Ďakujem za odpovede.
P.

Čo si o tom myslíte Vy? Zažívate niečo podobné alebo niekto vo Vašom okolí? Aký je Váš názor na túto dilemu? Chcete byť na pôrodnom sále samy alebo chcete mať po ruke blízkeho človeka, ktorý Vám bude oporou? Diskutujte o tom na našom fóre.

Ako ísť s váhou po pôrode dole?

Ahojte,

chcela by som Vás poprosiť o nejaké tipy, ako po pôrode zhodiť kilá. Mám 31 rokov, a pri druhom tehotenstve som pribrala 15 kíl. Aj keď celý deň skáčem okolo dvoch malých detí – staršia dcéra má 3 roky a náš synček pol roka – a domácnosti, nemôžem sa tých nadbytočných kíl nijak zbaviť, a to pritom sa neprejedám.
A.

Aká je Vaša skúsenosť? Ako rýchlo po pôrode ste sa vrátili na svoju pôvodnú váhu? Robili ste preto niečo alebo to išlo „samo“ dole? Zaregistrujte sa u nás a na našom fóre sa s nami podeľte o vaše tipy.

Domáci miláčik a bábätko. Ide to dokopy?

Čaute mamičky,

našu domácnosť tvorí manžel, ja a dve mačky. V takomto zložení si nažívame už dlho, avšak čo chvíľa nás bude o jedného viac, čakáme bábätko. Trochu sa obávam, ako si mačky zvyknú na náš prírastok, či náhodou nebudú žiarliť, keďže svoju pozornosť budem maximálne venovať bábätku. Má z Vás niekto takú skúsenosť?
Ďakujem za odpovede.
H.

Aké sú Vaše skúsenosti? Máte nejaké tipy a rady? Ako Vaši domáci miláčikovia zvládli nového člena? Išlo všetko hladko? Prezradte nám svoje skúsenosti a zážitky na našom fóre.

Viac o téme: po pôrode

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist