Ako som si užila svoj ​​prvý výlet s dieťatkom? 9. príbeh

Milí čitatelia, súťažili ste o najvtipnejší príbeh. Písali ste nám svoje príbehy, ako ste si užili svoj prvý výlet s dieťatkom. Ako ste to prežívali, ako to dopadlo a čo by ste poradili iným mamičkám.

Príbehy vybrala redakcia a postupne vám ich budeme predstavovať na našej hlavnej stránke.

9. príbeh od Lenky Kozempelovej:

Prvý výlet s mojím Martinkom nebol, bohužiaľ, vôbec veselý. Môže však byť poučením pre iné mamičky, a tak som sa rozhodla vám ho napísať.
Náš prvý výlet bola dovolenka v Chorvátsku, keď mal Maťko rok. Cestu zvládol ešte pomerne dobre, prilepený na cicuške. Tam to už bolo horšie, hlavne spanie resp. presnejšie povedané nespanie (jeho a tým pádom aj naše).

Nie o tom som však chcela i keď musím povedať, že by som viackrát s takým malým dieťatkom tak ďaleko nešla, tá dovolenka bola skôr mojou túžbou po oddychu, pre Maťka to bol stres.My sme mali zaplatenú aj stravu, ale malému som varila. Asi v polovici pobytu priletela zo Slovenska jedna známa a v chladiacej taške priniesla nejaké tvarohové krémy pre svoje deti. Jeden nadelila aj Maťkovi.

Dovtedy Maťko nikdy nepil ani nejedol nič z kravského mlieka, stále som ho kojila. Mala som značné pochybnosti, či mu ho dávať, ale všetci sme si na dovolenke užívali – zmrzliny, pizza, drinky … a Maťko nič, len to isté, čo doma, zeleninka, mäsko, večer kaša z materského mlieka. Prišlo mi ho ľúto, že si „nič neužije“ (samozrejme, bol to len môj úplne skreslený pohľad na vec), tak som mu ten tvarohový krém dala.

Po chvíľke začal byť apatický, potom sa povracal a nakoniec začal opúchať. Mali sme obrovské šťastie, mama bola na rovnakom mieste už minulý rok, poznala to tam, a tak sme vedeli, že detská lekárka je na vedľajšej ulici.

Museli sme okamžite konať, Maťko dostal anafylaktický šok, pri ktorom ide o život. Dostal injekciu a sirup a musel držať ešte aj ďalší deň diétu. Našťastie, všetko dobre dopadlo, z vlastnej skúsenosti vám však radím, NIKDY neskúšajte na cudzích miestach s dieťatkom nové potraviny, nechcem si ani predstaviť čo by bolo, keby sme boli na dovolenke niekde v Egypte.

www.femibion.sk

Vyhlásenie súťaže tu.

Viac o súťaži tu

Vaša redakcia Baby-web.sk

Viac o téme: dovolenka

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist