Ako som si užila svoj prvý výlet s dieťatkom? 14. príbeh

Milí čitatelia, súťažili ste o najvtipnejší príbeh. Písali ste nám svoje príbehy, ako ste si užili svoj prvý výlet s dieťatkom. Ako ste to prežívali, ako to dopadlo a čo by ste poradili iným mamičkám.

Príbehy vybrala redakcia a postupne vám ich budeme predstavovať na našej hlavnej stránke.

14. príbeh od Mariany Levrincovej:

Sme dosť rozlietaná rodinka. Po narodení prvého syna sa nám v cestovaní celkom darilo pokračovať. Prvú cestu lietadlom absolvoval ako trojmesačný a okrem jedného nočného letu prebehli všetky úplne ukážkovo.Druhý syn neznášal cestovanie už v brušku. Mysleli sme, že po narodení ho to prejde, ale nie. Prvý zahrievací výlet na opačný koniec Slovenska sa skončil troj-hodinovým revom. Iní by sa na našom mieste poučili a cestovanie aspoň na pár rokov odložili. Zvalili sme to na koliku dvojmesačných a skúšali ďalej.

Rozhodli sme sa obzrieť krásy Švajčiarska – aby sme nemuseli ísť až tak ďaleko, tak na začiatok toho Českého. Zbalili sme dve deti, dve sedačky, jeden kočiar, pol domácnosti, pár kufrov oblečenia a zopár balíkov plienok. Divím sa, že som sa do auta zmestila ja a moja polovička. Výlet som takmer ukončila ešte pred začiatkom – naše dieťa viac ako cestovanie neznáša opravy ciest a pomalú jazdu v kolónach. Šesťhodinová cesta sa nám povinnými dojčiacimi a prebaľovacími pauzami pretiahla o pár hodín. Počas jazdy som si poriadne ponaťahovala ruky a celé telo.

Otáčať sa počas jazdy z predného na zadné sedadlo na diaľnici a hojdať ukričaného drobca dá zabrať aj trénovanejším osobám. Neviem, kto navrhuje jednorazové plienky, ale žiadna zo značiek nezabezpečila dlhotrvajúci pocit sucha. Aspoň tomu nášmu, ten zásadne netoleruje ani kvapku a nemá pochopenie pre rozmiestnenie odpočívadiel popri diaľnici. Ale dorazili sme šťastne, pár hodín hore-dolu predsa nevadí. Veď stále môže byť aj horšie a taký jeleň v prednej kapote je určite stokrát horší ako kričiace dieťa.

Ak si odmyslím tú cestu, výlet bol skvelý. Pochodili sme hory-doly, užili si športu… Neviem sa dočkať ďalšej cesty, ešte keby sme sa mohli teleportovať… Alebo sa modliť, že dieťa dostane rozum a začne si cestovanie užívať spoločne s nami.

www.femibion.sk

Vyhlásenie súťaže tu.

Viac o súťaži tu

Vaša redakcia Baby-web.sk

Viac o téme: cestovaniedieťaruky

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist