Čo zbaliť do pôrodnice: Veci pre novorodenca i pre mamičku

Najmä prvorodičky sa obávajú pôrodu z veľa dôvodov. Je pre nich stresujúce, že nevedia, ako bude prebiehať pôrod samotný, obávajú sa komplikácií a navyše im robí vrásky na čele aj to, že nemajú tušenie, čo si zbaliť do pôrodnice do taška. Niektorí lekári mamičkám pomôžu a dávajú im vopred zoznam, ktorý je však často neúplný, sú v ňom staré informácie alebo obsahujú aj nepraktické veci, ktoré mamička a bábätko nebudú po pôrode potrebovať. Prinášame vám praktický zoznam pomôcok pre novorodenca i pre vás.

pexels-polina-tankilevitch-3875083-1100x618.jpg Zdroj: Pexels

Kedy je správny čas na prípravu tašky do pôrodnice

Veľa žien stresuje a tašku do pôrodnice majú pripravenú dlhé týždne vopred. Stále sa v nej prehrabávajú, niečo vyťahujú a niečo pridávajú. Týmto spôsobom sami sebe škodia, pretože sa zaoberajú taškou a nie svojim psychickým pohodlím. Tašku do pôrodnice stačí pripraviť približne mesiac až 6 týždňov pri tehotenstvách bez komplikácií. Ak prežívajte rizikové tehotenstvo, poraďte sa o termíne prípravy tašky s gynekológom.

Nakupujte rozumne a s predstihom

Nákupy pomôcok zrealizujte už na začiatku druhého trimestra, kedy máte ešte dostatok síl. Nákupy uľahčujú internetové obchody, v ktorých nájdete všetko pre bábätko a mamičku pod jednou strechou. Lacné a veľmi kvalitné veci pre dieťatko i vás nakúpite v obchode JUKKI. Tento obchod produkuje vlastné, certifikované výrobky s mottom podporiť všetkých rodičov. V JUKKI prakticky dokážete vybaviť kompletné nákupy do pôrodnice pre vás i pre bábätko.

Nezabudnite na osobné doklady a potvrdenia

Na čo mamičky najčastejšie zabudnú? Na svoje vlastné doklady. V nemocnici budete potrebovať nielen kartičku vašej zdravotnej poisťovne. Pripravte si tiež občiansky preukaz, tehotenskú knižku, vašu zdravotnú dokumentáciu od gynekológa, rodné listy budúcich rodičov, sobášny list. Vstupné formuláre do nemocnice je možné vyplniť vopred. Väčšina nemocníc ich má prístupných on-line.

Čo zbaliť do tašky pre budúcu mamičku

Vieme, že sa na bábätko veľmi tešíte, ale začneme s vecami, ktoré zbalíte pre seba. Pohoda mamičky sa prenesie aj na novorodenca. Šťastie prajem pripraveným a pripravené mamičky majú celú situáciu pod kontrolou. Zoznam pre budúcu mamičku obsahuje tieto pomôcky a oblečenie.

Oblečenie, drobnosti i kozmetika

V rámci prípravy oblečenia si zbaľte do tašky tehotenské a dojčiace oblečeniepodprsenku na dojčenie v podobe praktického topu. Lepšie je si zobrať viac kusov, keď sa vám jedna ušpiní. Do podprsenky vkladajte tampóniky, aby sa nepremočila. Spodná bielizeň zahŕňa aj viac kusov nohavičiek, s ktorými do tašky pridajte ponožky. V nemocnici sa budete pohybovať, preto sa vám zíde pohodlný a teplý župan spolu s domácou obuvou a gumovou obuvou do sprchy. Na spanie si kúpte dvojdielne pyžamo s gombíkmi vo vrchnej časti alebo nočnú košeľu pre dojčiace matky. Veľmi dôležité je nezabudnúť na vložky. Z hygienických pomôcok ide o uterák, mydlo, šampón a iné obľúbené kozmetické prípravky, zubnú kefku s pastou, krém na bradavky a hrebeň. Nie všetky nemocnice varia dobre, takže si radšej nachystajte aj niečo malé pod zub a fľašu na vodu.

Čo zbaliť do pôrodnice pre bábätko

Pri balení vecí pre bábätko vám nejedna slzička vyhŕkne. A tie pocity pri balení! Garantujeme vám, že pri držaní malých vecičiek v rukách prežijete celú plejádu emócií. Aj pre novorodenca budete do nemocnice potrebovať oblečenie a nasledujúce pomôcky.

Oblečenie a pomôcky pre novorodenca

Z oblečenia nebudete potrebovať veľa. Najdôležitejšie je pribaliť oblečenie, ktoré využijete pri odchode z nemocnice podľa ročného obdobia. Ak rodíte v zime pribaľte si aj teplú deku alebo vám ju prinesie otecko, keď pre vás príde. Čo sa oblečenia pre novorodenca týka, zbaľte do tašky tieto veci: dupačky, košieľku, svetrík s čiapočkou, a ak je zima, pribaľte rukavičky. Pred vajíčkom dajte prednosť zavinovačke, v ktorej sa bábätko cíti oveľa lepšie a je mu poskytnutý primeraný teplotný komfort. Veľmi dôležitá je príprava a zabalenie kozmetiky pre novorodenca. Prvou položkou sú samozrejme jednorazové plienky, ku ktorým pribaľte aj klasické látkové na dojčenie. Okrem toho kúpte a zabaľte: prebaľovaciu podložku, malý uteráčik, krém proti zapareninám, vlhčené obrúsky, olejček na detskú pokožku, cumlíky a kojeneckú fľašu.

9.11.2023 4:56| autor: Komerčná prezentácia

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist