5 šikovných elektronických gadgetov do modernej domácnosti

Ako si zjednodušiť život? Čo napríklad pomocou smart výrobkov, ktoré môžete ovládať pomocou aplikácie z práce? Alebo nastaviť čas a o nič sa nestarať. Našli sme 5 základných pomocníkov, ktoré sa hodia aj pre nováčikov.

smart-home-3653454_1280-1100x618.jpg Zdroj: Pixabay

Smart domácnosť je tu. Nie je len pre bohatých alebo milovníkov elektroniky. Uľahčí život naozaj každému. Od babičky s dedom cez rodičov až po jednotlivcov. Nemusíte sa ani báť, že by domácu elektroniku bolo ťažké používať. Obvykle vám stačí pár klikov a máte hotovo.

Kvalitný audio zážitok ako v kine

Kto by nemal rád príjemný audio zážitok? Či už pozeráte filmy, seriály alebo počúvate hudbu, na kvalite zvuku záleží. V čase, keď máte na výber z naozaj mnohých rôznych značiek a výrobkov, by bola škoda nechať sa okradnúť o jeden z vašich zmyslov .

Vymeňte staré výrobky, ktoré už nespĺňajú vysoké nároky, za moderné kúsky. Tie sa obvykle dajú rôzne kalibrovať a meniť štýly zvuku, takže jedným kliknutím necháte vyniknúť basy alebo naopak hlas – to oceníte napríklad pri počúvaní podcastu.

Len si spomeňte na to, ako sa cítite v kine. Zvuky a hudba sú tam také živé a plné. A to môžete zažívať aj doma s pomocou moderných technológií.

A to isté platí aj pre slúchadlá a prenosné reproduktory. Ponorte sa do zvukov obľúbenej hudby, či už ste v električke alebo na záhradnej párty.

Aké bude dnes počasie?

Hlasového asistenta asi nemusíme predstavovať. Je to pomocník, ktorého stačí osloviť menom a opýtať sa ho na čokoľvek potrebujete alebo o niečo poprosiť. Predstavte si, že ráno nestíhate, a potrebujete vedieť, aké bude celý deň počasia. Stačí húknuť a už viete, ako sa obliecť a či je nutné brať si dáždnik. Alebo vás zaujíma, ako dopadol včerajší futbalový zápas. Hlasoví asistenti dokonca vedia aj rozprávať vtipy.

Ak plánujete zaviesť smart domácnosť, asistent vám s ňou pomôže a dokáže ju s vašimi pokynmi ovládať. Či už potrebujete rozsvietiť v určitej časti bytu alebo zatiahnuť žalúzie.

Bohužiaľ nie všetci ponúkajú český jazyk, ale to sa s AI asi veľmi skoro zmení. Medzi najobľúbenejšie patria Apple HomePod, Google Nest a Echo Dot . Každý z týchto výrobkov si konkuruje, je teda len na vás, ktorý vás zaujme najviac.

Absolútna tma na spánok je základ

Ako sme už spomínali, múdre žalúzie jednoznačne patria do smart domácnosti . Prečo? Pretože podporujú kvalitné a hlavne ničím nerušený spánok. A práve spánok je v tejto dobe skutočne dôležitý. Vzhľadom na to, aká je doba rýchla a má na každého vysoké nároky, je nutné dobre spať. A to sa dá ťažko, keď vám do okien svietia protiľahlé byty alebo vysoká lampa.

Lacnejšou voľbou sú zatemňovacie závesy, ale skutočný luxus ponúknu len smart žalúzie, ktoré si môžete nastaviť podľa toho, ako sa vám to hodí a kedy vstávate a chodíte spať. Niektoré dokonca vedia pracovať aj s teplotou a vyťahujú a zaťahujú sa podľa toho, či chcete udržať teplotu alebo ju načerpať.

Premenlivá teplota osvetlenia

A keď už riešime tmu, zákonite nesmieme vynechať ani svetlo. Svetlo sa cez deň mení. Ide od bieleho až po žlté a ovplyvňuje náš cirkadiánny rytmus . Preto nie je dobré mať v byte nainštalované iba biele alebo dokonca modré svetlo. Ľahko si tak rytmus rozhodíte av noci len ťažko zaspíte.

Než aby ste kupovali žiarovky s rôznymi teplotami, zvoľte smart žiarovky, ktoré ľahko zmeníte a nastavíte v aplikácii. Cez deň vám bude stačiť biele svetlo, popoludní už trochu žlté a pred spaním červené . Prirodzene unavíte oči a pripravíte sa na spánok. Verte, že sa vám bude oveľa lepšie zaspávať. Nezabudnite používať nočné režimy aj na elektronike , obrazovka sa vám od konkrétnej hodiny sfarbí do žlta a nebude toľko dráždiť oči.

Dnes upratuje robot

Upratovanie. Nie vždy patrí medzi obľúbené domáce aktivity. Uľahčite si to a kúpte si robotický vysávač, ktorý sa o domácnosť postará počas toho, čo ste v práci alebo na prechádzke. Moderné vysávače už vedia naozaj spoľahlivo zmapovať celý priestor a vyhodnotiť, ako celý byt efektívne povysávať.

A to najlepšie? Mnohé vysávače dokážu aj vytierať! Toto 2v1 si jednoducho zamilujete. Vám stačí priestor len občas skontrolovať a prípadne doupratať.

9.2.2024 1:38| autor: Komerčná prezentácia

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist