6 praktických doplnkov pre bábätko, ktoré musíte mať

Nechať si nákup doplnkov pre bábätko na poslednú chvíľu určite nie je správne rozhodnutie. Dieťatko sa môže nečakane vypýtať na svet aj skôr a bez detskej výbavičky to jednoducho nepôjde. Ktoré praktické doplnky by ste si mali zadovážiť?

booties-2047596_1280-1100x618.jpg Zdroj: Pixabay

Doplnky pre bábätko sú navrhnuté tak, aby rodičom uľahčili život. Dieťatku pomáhajú pri zaspávaní, jedení, kúpaní či hraní sa. Preto si nenechávajte nákup praktických doplnkov na poslednú chvíľu. A hlavne sa nespoliehajte na rodinu a blízkych, že všetko kúpia za vás.

Predsa len, všetky doplnky budete používať každodenne práve vy. Preto by bolo najlepšie, keby ste si ich kúpili podľa vlastných preferencií. Vy sami dobre viete, čo je pre vaše bábätko najvhodnejšie.

Praktický tip: Nezabudnite si do pôrodnice so sebou zobrať základnú výbavu pre bábätko. Mala by zahŕňať plienky, fľašku na kŕmenie, deku a odsávačku mlieka. Väčšina nemocníc má na svojej webovej stránke uvedené informácie, čo je potrebné so sebou zobrať. Každá nemocnica má iné vybavenie, preto to určite nepodceňte.

6 praktických doplnkov pre bábätko

Všetko má svoje hranice. Preto to nemusíte s nákupom doplnkov pre bábätko zbytočne preháňať. Dieťatko bude totiž rýchlo rásť a vyvíjať sa. Preto je dobré doplnky pravidelne obmieňať a dopĺňať na základe veku dieťaťa. Ktoré z nich by vám však určite doma nemali chýbať?

1. Kočík

Kočík pre bábätko by mal byť hlavne spoľahlivý, ľahko použiteľný a v neposlednom rade aj bezpečný. Na trhu nájdete rôzne druhy kočíkov, no pre novorodenca je dôležitá hlavne hlboká časť kočíka, keďže v kočíku bude ležať. Niektoré kočíky majú dokonca možnosť polohovania, čo je praktické pri refluxe. V prípade potreby vám tak odpadne potreba kupovať klinový vankúš.

Nezabúdajte: Športová časť kočíka či golfový kočík nie sú pre novorodenca vhodné. Tento typ kočíka je vhodné používať až keď vie dieťa samostatne sedieť.

2. Nosič pre dieťa

Nosič je skvelý pomocník, ktorý bábätká jednoducho zbožňujú. Predstavuje skvelý spôsob na efektívne uspávanie, pretože dieťa sa cíti v nosiči maximálne bezpečne a pohodlne. Pri jeho výbere sa však zamerajte hlavne na ergonómiu, keďže pri dlhšom nosení môže vaša chrbtica trpieť a zároveň je dôležité, ako je v ňom bábätko uložené. Nie každý nosič je pre bábätko vhodný, preto pri výbere buďte opatrný a vyberajte s rozumom.

3. Autosedačka

Bábätká do 15. mesiacov musia byť v aute uložené v protismere jazdy. Vzhľadom na to je pre dieťa ideálne vajíčko. Rodič ocení, ak vyniká svojou nízkou hmotnosťou a jednoduchou inštaláciou. Ak sa nechcete trápiť s pripútavaním vajíčka pásmy, skvelou voľbou je dokúpenie isofixovej základne. Takúto základňu jednoducho nakliknete na sedadlo auta a inštalácia vajíčka už bude otázka pár sekúnd. Niektoré autosedačky sa dajú nakliknúť rovno aj na konštrukciu kočíka.

4. Vanička na kúpanie

Medzi praktické doplnky pre bábätko patrí zaručene aj vanička na kúpanie. Vaničky bývajú cenovo dostupné, pričom si môžete vyberať z rôznych veľkostí. Skvelou voľbou sú vaničky na nožičkách a teda sa pri kúpaní bábätka nemusíte krčiť. V dnešnej dobe nemusíte minúť na vaničku či iné potreby celé úspory. Tipy ako ušetriť nájdete napríklad tu.

5. Oblečenie

Aj napriek tomu, že bábätko rýchlo rastie, by ste mali mať pre neho dostatok oblečenia. Nevyhnutné sú dupačky, body s dlhým rukávom, svetre, ponožky a čiapky. Nezabúdajte, že oblečenie pre bábätko sa odporúča aj žehliť, a to hlavne z hygienických dôvodov.

Praktický tip: Pri výbere oblečenia pre bábätko zohľadnite najmä faktory, ako je pohodlnosť, odolnosť a kvalita materiálu. Ideálne je, ak bude odev vyrobený z hypoalergénnych zložiek. Nebude tak dochádzať k podráždeniu pokožky bábätka. A ak sa bojíte, že vaše dieťatko z oblečenia rýchlo vyrastie, siahnite po rastúcom body či legínach. Takéto oblečenie vám vydrží oveľa dlhšie.

6. Hračky

Bábätko zaručene potrebuje v rámci svojej detskej výbavičky aj hračky. Ideálne také, ktoré budú podporovať rozvoj motoriky a budú vhodné pre dané obdobie dieťaťa. Skvelým riešením môže byť hracia deka Lupilu, ktorú ponúka Lidl. Keď na ňu vychytáte zľavu viac ako 30 %, tak sa jej nákup skutočne oplatí. Hracia deka obsahuje hrkálku, pískaciu hračku, zrkadlo či šuštiacu fóliu. Podnecuje vývoj u bábätiek, stimuluje rozvoj zraku a podporuje aj ich fantáziu.

 Nenechávajte si nákup na poslednú chvíľu

Ako sme naznačili už v samom úvode, nákup doplnkov pre bábätko riešte v dostatočnom časovom predstihu. Nezabúdajte predovšetkým na praktickú výbavu, pričom pozornosť venujte aj hračkám podporujúcim zdravý rozvoj dieťaťa.

16.1.2024 12:03| autor: Komerčná prezentácia

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist